Rakovina – nerakovina, Slovensko 5G siete musí mať, nech nás to stojí koľko chce životov

Už v roku 2011 Medzinárodná agentúra na výskum rakoviny klasifikovala rádiofrekvenčné žiarenie ako možný karcinogén skupiny 2B. Medzičasom sa dôkazy posilnili ďalším výskumom, preto rádiofrekvenčné žiarenie už môže byť jednoznačne klasifikované ako ľudský karcinogén, skupina 1.

Tieto pozorovania platia už pre súčasný stav jestvujúcich 2G, 3G a 4G sietí. O to ostražitejší treba byť pri piatej generácii mikrovlnného žiarenia, 5G! V naliehavej výzve v septembri 2017 už 260 vedcov a lekárov požaduje moratórium na zavádzanie 5G, kým sa zdravotné riziká tejto technológie komplexne nevyšetria nezávislými špecialistami. A čo sa deje v praxi tam, kde skúšobne, či naplno spustili 5 G siete?

Hromadne tam hynú vtáci, vysychajú stromy, ľudia sú chorobne vyčerpaní a niekde – napríklad v Holandsku a Británii – v zúfalstve pália komunikačné veže 5G.

Nová vláda sa v programe zaviazala ich presadiť.

Rakovina – nerakovina, Slovensko 5G siete musí mať, nech nás to stojí koľko chce životov.

Inými slovami – pri koronavíruse Matovič zastavil chod štátu a bezprecedentne obmedzil ľudské práva a slobody, len aby zachraňoval životy, ktoré pritom neboli ohrozené viac než pri náročnejšej chrípkovej vlne. A keď ide o reálne riziko, pred účinkom ktorého svetoví vedci vážne varujú, zrazu mu je zdravie občanov ukradnuté. Jasne je vidieť, že novej vláde vôbec nezáleží na zdraví ľudí ale na komerčných záujmoch nadnárodných korporácií.

Slovenský regulačný úrad, ktorý vydáva licencie telekomunikačným operátorom, dokonca, ani len nemá kompetencie posudzovať zdravotné vplyvy elektromagnetického žiarenia. Jeho predstavitelia tvrdia, že 5G zaviesť musíme, pretože sme to sľúbili Bruselu.

Nie, nemusíme si nechať zabíjať ľudí rakovinou. Máme právo žiadať ochranu zdravia a životov a zrušiť výberové konanie na licencie pre 5G siete, ktoré sa má uzavrieť koncom mája a bolo vypísané bez odborno-vedeckých analýz.

Veď už máme pozitívny príklad Slovinska, kde zvíťazil zdravý rozum, keď vláda pre evidentné zdravotné riziká projekt zavádzania sietí piatej generácie zastavila. A to isté spravili v Švajčiarsku po mohutných demonštráciách obyvateľov.

Vážený pán predseda/predsedníčka,

keďže právo na život, vrátane zdravého životného prostredia, patrí medzi základné ľudské práva garantované našou Ústavou ako aj Európskym dohovorom o základných ľudských právach a slobodách Vás ako občan aj ako volebný líder strany Vlasť žiadam, aby ste na zajtrajšie rokovanie Vášho výboru zaradili do programu prijatie uznesenia v nasledujúcom znení:

Národná rada Slovenskej republiky nariaďuje bezodkladné pozastavenia zavádzania 5G sietí do času, kým sa preukázateľným spôsobom nepreverí bezpečnosť systémov 5G vzhľadom na zdravie ľudí a životné prostredie.“

Je nesporne, že 5G siete neboli skúmané z bezpečnostného hľadiska, aj preto, lebo regulačný úrad nemá túto kompetenciu, preto je potrebné prijať aj novelu zákona o rozšírení kompetencie regulačného úradu v tomto smere.

Štefan Harabin

Volebný líder strany Vlasť

Jaroslav Karahuta Výbor NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie

budova NR SR, Námestie A. Dubčeka 1, miestnosť č. 148

Jana Cigániková Výbor NR SR pre zdravotníctvo

budova NR SR, Námestie A. Dubčeka 1, miestnosť č. 143

Ťažká schizofrénia Matoviča, Sulíka a Kollára v priamom prenose

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies