Ťažká schizofrénia Matoviča, Sulíka a Kollára v priamom prenose

Keď pred parlamentnými voľbami som ako sudca Najvyššieho súdu ohlásil, že bude kandidovať do parlamentu ako líder strany Vlasť, parlament takmer jednohlasne prijal zákon s názvom lex Harabin.

Tento zákon prijatý kvôli jednej osobe ustanovoval, že sudca ktorý bude kandidovať do parlamentu automaticky stratí mandát sudcu. Dôvod mal byť ten, aby sa nepolitizovala justícia. Návrh do parlamentu predložil právny expert SaS Alojz Baránik. Pre jeho právne nedostatky ho musela vetovať prezidentka. Na druhy pokus už v parlamente prešiel. Hlasovali zaň všetky politické strany, s výnimkou ĽSNS ktorá sa zdržala. Politici zo všetkých strán vtedy argumentovali tým, že chcú zabrániť, aby sa politizovala justícia.

Kvôli Harabinovi nakoniec teda prijali zákon, aby sudca nemohol byť poslancom. Dnes sme svedkami neuveriteľného obratu, hlavne u poslancov vládnych strán OĽaNO, Sme rodina, a SaS, ktorí vyjadrujú spokojnosť s návrhom, aby sa politik Lipšic stal generálnym prokurátorom. Keďže generálnym prokurátorom sa môže stať iba prokurátor s praxou, títo politici dokonca uvažujú, že kvôli nemu príjmu zákon lex Lipšic, ktorý by umožnil aj neprokurátorovi Lipšicovi stať sa generálnym prokurátorom.

Toto svedči o neuveriteľnom pokrytectve politikov, ktorí raz idu prijímať zákon lex Harabin, aby sa sudca Harabin nemohol stať poslancom s argumentom že nechcú politizovať justíciu a pol roka na to sú schopný navrhovať zákon lex Lipšic, aby sa vyše dvadsaťročný mimoriadne aktívny politik a funkcionár KDH a NOVA Lipšic mohol stať generálnym prokurátorom.

Pritom všetky koaličné strany pred voľbami v straníckych programoch rezolútne presviedčali občanov, že kardinálne im ide o odpolitizovanie aj trestnej justície. Zákon o prokuratúre č. 153/2001, ( § 7 ods. 3) hovorí, že za generálneho prokurátora môže byť vymenovaný len prokurátor, ktorý dosiahol vek 40 rokov, ak s vymenovaním súhlasí a ak aspoň desať rokov vykonával funkciu prokurátora, sudcu alebo advokáta, z toho najmenej 5 rokov funkciu prokurátora alebo sudcu.

Lipšic tieto podmienky nespĺňa, navyše je stále vo výkone podmienečného trestu za zabitie chodca. Kvôli Lipšicovi chcú prijať zákon, aby politik mohol byť prokurátorom.

 

Uhrík: Lipšica pasie Penta. Matovičovi vydržal boj proti oligarchom presne do okamihu, kým vyhral voľby

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies