Uhrík: Lipšica pasie Penta. Matovičovi vydržal boj proti oligarchom presne do okamihu, kým vyhral voľby

Europoslanec Milan Uhrík (ĽSNS) reagoval na vyhlásenie premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), ktorý obhajoval možnú kandidatúru advokáta Daniela Lipšica na fuknciu Generálneho prokurátora SR.

„Matovičovi vydržal boj proti oligarchom presne do okamihu, kým vyhral voľby. Nielen volanie po hmotnej zodpovednosti politikov pôsobí z Matovičových úst groteskne,“ uviedol vo štvrtk na sociálnej sieti poslanec Európskeho parlamentu Milan Uhrík (ĽSNS).

Reagoval tak na vyjadrenie premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), ktorý vo štvrtok vyhlásil, že „mafia má obrovský strach z toho, že by jej Daniel Lipšic mohol z pozície generálneho prokurátora ísť po krku.“ Premiér tak odpovedal na otázku, či nehodlá koalícia účelovo meniť zákon, aby mohol advokát Lipšic kandidovať.

„Lipšic, právny obhajca Penty, má byť tým Generálnym prokurátorom bojujúcim proti oligarchom?! To naozaj cap, ktorého pasú peňtáci, má byť záhradníkom? A pán Lopatka, bývalý topmanažér Penty, má byť šéfom štátneho podniku MH Manažment? Tohto pána si pamätám ešte z rokovaní v Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), keď sme odmietli predať Pente pod cenu rozostavané nemocničné pavilóny, lebo hneď potom začali o nás v peňtáckej Pluske vychádzať okydávacie články,“ dodal Uhrík.

Europoslanec v tejto súvislosti napísal, že „Slovensko potrebuje aspoň na chvíľu čínsky model boja proti korupcii! Inak tu poriadok nenastane.“

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies