9. máj- Pravý dátum víťazstva nad fašizmom

Celkom zámerne som včera nereagoval na 8. máj. Tým pravým dátumom víťazstva nad fašizmom totiž nie je 8., ale 9. máj.

8. máj presadzovali a presadzujú Anglosasi, ale tí fašizmus neporazili. Fašizmus porazili Slovania na čele s Červenou armádou, v ktorej prevažnú časť tvorili ruskí vojaci. Či sa to niekomu páči alebo nie, oslobodila nás sovietska Červená armáda, to sú naši osloboditelia. Bez nich by fašizmus nikdy nebol porazený.

Rusko, ako nástupnícky štát Sovietskeho zväzu, oslavuje víťazstvo dnes, 9. mája a pred rokom 1989 sme ho aj na Slovensku oslavovali v tento dátum.

Tu treba povedať, že našu úctu si zaslúžia všetci, ktorí položili svoj život, aby sme my mohli žiť. Ďakujem každému, kto bojoval proti zverstvám fašistickej ideológie.

Na záver dodám a treba to opakovať neustále, pretože tieto nehanebné snahy kontinuálne prebiehajú a prebiehať budú – nesmieme dopustiť, aby sa hrôzy vojny opakovali. Musíme spájať sily a zachovať mier. A to sa nám podarí len vtedy, ak naša historická pamäť zostane nepokrivená. Preto nesmieme dovoliť, aby prepisovači dejín mali priestor svojvoľne meniť historicky nespochybniteľné fakty a výsledky druhej svetovej vojny.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies