Nová politická kultúra v podaní malého Naďa

Väčšina občanov, minimálne tých s patričnou úctou a výchovou sme nútený konfrontovať fakt, že provládne médiá výstupy najvyšších činiteľov jednotlivých inštitúcií vydávajú za normál, hoci  s avizovanou novou politickou kultúrou nemajú nič spoločné, skôr naopak. Do napätej spoločenskej situácie vnášajú nebezpečné prvky pre šírenie nenávisti, netolerancie a výbuchov nahromadeného hnevu národa aj pri najmenšom pocite pošľapávania tých  najzákladnejších práv človeka. Je to cesta, ktorá vedie priamo do pekla.

K najmarkantnejším persónam tejto kategóri je minister obrany Jaroslav Naď, ktorý to poctivou análnou akrobaciou a politikárčenie, s modrou knižkou dotiahol až na ministra. Naď má evidentne  hovorí talent a danosti, ktoré nemá len tak hocikto. patrične aj zneužíva.

Patrí k tej časti Matovičovej partie, ktorá sa v súčasnosti snaží pred verejnosťou prezentovať ako sila, ktorá dokáže za každú cenu presadiť svoje zámery. Jeho vyjadrenia v realite jasne deklarujúci opak novej kultúry. Aj posledne,  keď využil chtivými médiami poskytnutý priestor  nám oznámil, že podľa jeho predstáv mal byť policajný zásah v piešťanskom Lidli ešte tvrdší.

Že by ako kvázi-profesionál, ktorého jednofarebný mozgový potenciál je priamo orientovaný istým smerom mal na mysli priame tasenie služobných zbraní a streľbu, to už nezvládol verejnosti upresniť.

VIDEO: Hegero-Matovičova vláda sa pripravuje na vojnu s vlastnými občanmi. Ľudia sú čím ďalej, tým agresívnejší, varuje Fico

Pri úvahe o širších súvislostiach si ani nevieme predstaviť reakciu občanov susedného Maďarska, pokiaľ by bolo došlo k takému incidentu u nich. Odhliadnuc od faktu, že u našich najbližších susedov sa rúška vôbec nenosia ani v reštauráciách a tobôž nie v obchodoch.

Už samotný nanajvýš problematický zásah policajtov a spôsob ako riešili nerešpektovanie nariadenia úradníkov z hygieny by v nielen v Maďarsku, ale aj okolitých štátoch naštartoval nespokojnosť veľkého počtu občanov, ktorým vadí účelová manipulácia so základným ľudskými právami.  A to prosím je Slovensko široko ďaleko najhoršie čo do počtu nakazených, rýchlosti šírenia ochorenia a zvládania riešenia situácie a tragických úmrtí.

Skôr, či neskôr si verejnosť pomenuje konkrétne príčiny neutešenej slovenskej reality.  Jej základy položil fenomém – Matovič, ktorý v tom čase vytruboval do sveta, že ním vymyslená údajná atómová bomba ho zaradí medzi laureátov Nobelovej ceny a zneužíval to páky dané demokraciou proti vlastnému národu.

Opakovane nanútil v nevyhovujúcich klimatických podmienkach celoplošné testovanie všetkých osôb bez ohľadu na skutočnosť, či majú akékoľvek príznaky, Nahnanie veľkého počtu ľudí na jedno miesto a ďalšie nezmyselné príkazy pomýlených fanatikov prinieslo opačný efekt pri ochrane ľudí pred šírením pandémie. Naviac nevyhovujúce testy zabezpečené zjavne s komerčným zámerom spôsobili, že  značný počet testovaných osôb aj keď mohli byť pozitívny prešli testami s výsledkom, že sú bezcovidový. V skutočnosti mnohokrát opak bol pravdou, keď pre malú preukaznosť používaných testov šlo takto o nekontrolovanú priamu formu šírenia nákazy obrovských rozmerov.

Generálna prokuratúra: Denník N opäť zavádza a manipuluje

Verejnosť sa raz určite dozvie skutočnú realitu, ktorá má teraz charakter šuškandy, že istý plynulou angličtinou hovoriaci premiér zhodou okolností zo Slovenska sa mal iniciatívne stotožniť s ponukou na celoplošné testovanie obrovského počtu ľudí s cieľom ustáliť jeho účinky na smerovanie boja proti pandémii. Ako pri pokusných králikoch.

Slovensko si vo februári 2020 zvolilo cestu, ktorá podľa predvolebnej rétoriky mala nastoliť úplne inú spoločenskú atmosféru a doviesť ho takmer na inú obežnú dráhu. Ľudia tejto predstave uverili a vyjadrili to aj svojimi hlasmi vo voľbách.

Občania však nedocenili niečo, čo sa nedá kúpiť a ani získať inak, ako poctivou prácou s národom počas dlhého obdobia, so zapojením čoraz širšieho okruhu kvalifikovaných ľudí, odborníkov, nadšencov a všetkýmtých, ktorým ide o podstatu vecí.

Ako to poznamenal Václav Klaus v súvislosti s voľbou  nového prezidenta  v Čechách. Podľa neho by prezident mal byť osobnosťou s minulosťou, s príbehom, ktorý si sám aj rokmi vybudoval, nie ako Kiska a Čaputová na Slovensku.

Pod túto historickú pravdu sa má pristúpiť s plnou vážnosťou Klaus ako jeden z mála politikov a štátnikov vždy vedel veci pomenovať adekvátnym a veci zodpovedajúcim  spôsobom. Týmto konštatovaním vlastne povedal všetko o tom, kto a za akých okolnosti bol opakovane dosadzovaný na prezidentský post.

Obaja menovaný teda riadne zmaturovali a odídu do dejín ako zlo, ktoré postihlo Slovensko a jej obyvateľov, darmo sa terajšia skládková, z Glasgovaoprincovaná snaží aj cez kobercové lákadlá ohurovať verejnosť.  Nedokáže sa zastať národa. Vlastne pre dlh za vysneným postom voči svojim mecenášom ani nemôže.

Opomenuli sme, že dezorientovaní populisti, ktorí disponujú len prázdnymi rečami bez potrebného fortieľa nemajú šancu viesť potrebným smerom zložitý mechanizmus, akým je štát v jeho každodennej realite.

Daniel Lipšic nemohol v roku 1997 získať hodnosť PhD. zákonným spôsobom, pretože neabsolvoval v zmysle zákona doktorandské štúdium

Ani len samotná zostava vládnej moci nedáva šancu na seriózny výsledok spolupráce. A to nám dokazujú od samého počiatku. Ich hlavná agenda sa skladá zo zneužívania trestných represálií proti bývalej vládnej garnitúre aj za pomoci manipulácie prostriedkov mocenského  práva nebývalých rozmerov. Siahajú na základné ľudské práva. Priamo likvidujú podnikateľskú sféru a vrhajú veľké počty ľudí do chudoby a neistoty.  Na začiatku zimného obdobia sa črtajú veľké problémy na bezpečné prežitie so zabezpečením tepla, zásobovania, elektriky. Pripravované zdražovanie zákonite prinesie veľkú nespokojnosť obyvateľstva. Nastupuje veľká nezamestnanosť a problémy s prežívaním tých najzraniteľnejších vrstiev spoločnosti.

Atmosféra spoločenského strachu prináša aj stresové situácie u tých, ktorí sa ostentatívne stavajú k viacerým nezmyselným príkazom terajšej vládnej moci. Za jeden z takých príkazov, ktorý nemá krytie v zákone a tak má len odporúčací charakter je aj nosenie rúšok v obchode. Aj keď máme na vec rôzne názory, rozhodne to nemalo dôjsť až to takých rozmerov, ako sa to stalo v Piešťanoch.

A s nemým úžasom sme prijali správu, že jeden z aktérov konfliktu bol sudcom vzatý do väzby. Vraj, aby nemohol pokračovať vo svojom konaní. Tento fakt ešte viac polarizuje spoločnosť, čo by si mali s plnou vážnosťou uvedomiť všetci tvorcovia súčasnej neutešenej situácie a vyvodiť z toho potrebné závery. Mali by konať a vystupovať na verejnosti tak, aby dochádzalo k utlmovaniu vášní.

Pokiaľ išlo v tomto prípade o stav, keď perzekvované osoby nemali žiadne príznaky covidového ochorenia nebol daný dôvod na taký brutálny policajný zásah, aký predviedli hamranovci.

Rozhodne nie tak, ako to už dlhodobo predvádza politikou dosadený predplatiteľ americkej vojenskej výzbroje, u ktorého bude verejnosť citlivo vnímať všetky primitívne výplody typu: dezoláti, opice , grázli a ďalšie.

Holt, aj to vyššie čelo čomusi nasvedčuje. Možno tomu, že  o čo viac vulgárneho primitivizmu príslovečného pre istú skupinu terajších prevádzkovateľov  štátnej moci o to sám seba dokazuje , že je tu ako víťaz volieb, ktorý môže všetko.

Omyl. Raz to určite skončí a pod hrubou čiarou tohto vyčíňania príde zúčtovanie všetkých neprávostí a zneužívania.

Naďova  rétorika nemá nič spoločné s predvolebnou agitáciou, ktorú zneužili na oklamanie slovenskej verejnosti, preto je nesporné, že v  najbližších voľbách to voliči nielen Naďovi, ale aj jemu podobným náležite spočítajú.

Na Slovensku sa po dlhšom čase cez hustú hmlu začalo predierať slnko nádeje

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies