Smrť Jozefa Chovanca spôsobila v samotnom Belgicku veľký rozruch

To, čo sa stalo Jozefovi Chovancovi na letisku belgickom Charleroi spôsobilo veľký rozruch nielen na Slovensku, ale aj v samotnom Belgicku. Pre agentúru SITA to povedal poslanec Národnej rady SR (NR SR) a člen zahraničného výboru NR SR Tomáš Valášek.

„Teraz už nejde len o to, že slovenskú stranu zaujímajú výsledky vyšetrovania, ale aj Belgicko stále žije týmto prípadom. Pravdepodobnosť, že by sa celý skutok nejakým spôsobom ututlal je minimálna,“ tvrdí poslanec. Ten zároveň dodal, že vyšetrovanie celého prípadu bude trvať ešte dlho. Dôvodom je podľa neho to, že belgické úrady nie sú známe rýchlym, svižným a efektívnym konaním. „V niečom sú ešte byrokratickejšie ako tie slovenské,“ povedal Valášek.

V stredu 7. júla sa na zasadnutí Zahraničného výboru NR SR zúčastnil aj belgický veľvyslanec na Slovensku, ktorý poslancov oboznámil s doterajšími výsledkami. Belgické úrady zatiaľ len dvojmesačnou zrážkou zo mzdy potrestali druhého najvyššie postaveného človeka belgickej polície. Prípad sa bude aj naďalej vyšetrovať a v septembri by sa mala uskutočniť aj rekonštrukcia celého prípadu.

Jozefa Chovanca zatkli vo februári 2018 na letisku, ktoré leží asi 60 kilometrov od Bruselu. Na palube lietadla sa údajne správal násilne, sotil do letušky, lebo si nemohol sadnúť na ním zvolené sedadlo. Kapitán lietadla tak odmietol vzlietnuť, kým nezasiahla privolaná letisková polícia. Spravodajský portál Sme.sk priniesol vlani v auguste informáciu o záberoch z letiska v belgickom Charleroi, kde policajtka nad ležiacim Chovancom hajlovala a ďalší policajt mu 16 minút tlačil na hrudník, v dôsledku čoho nakoniec Chovanec zomrel.

Peter Tóth novinárovi Žatkovi sľúbil trojmesačnú maródku … mne znásilnenie a smrť roxorovou tyčou …

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies