Je tu najhoršia situácia od 2.svetovej vojny. Nie vírus, ale fašizmus sa vracia…

O hlasovaní na krízovom štábe 25.11.

Hlasovalo sa jednohlasne, veď nikto sa ani nezdržal hlasovania, nakoniec ani nebolo potrebné tie kartičky dvíhať lebo jednoducho sa opýtalo, že kto je proti, alebo kto sa zdržal hlasovania a ani jedna ruka nešla hore, to znamená všetci boli za. Rokovanie, ktoré nemalo žiadne zbytočné emócie. Bolo jasné, že zbytočné pózy nepomôžu nikomu.

O motivácii

Motivácia pre občanov je primárne zodpovednosť, pretože v ČR sa za testovanie platí cca 20 euro a u nás je zadarmo. Kto nemá test má uzamknutie. Nemôže ísť ani do práce, ani dať deti do škôlky, či do školy, alebo ísť k lekárovi. Tak takí sme my spontánne zodpovední.

O napĺňaní potrieb ľudí

Keď sa pozriete na okolité krajiny tak vidíte akými opatreniami sa tam bránia, a my sa snažíme vyjsť ľuďom v ústrety, špeciálne v predvianočnom čase. Umožníme im plošné masívne komunitné testovanie. To namiesto finančných kompenzácií.

O dôvodoch testovania

Ja som pragmatik a už len to, koľko antigénových testov kúpili v okolitých krajinách a idú testovať a je úplne irelevantné, či idú testovať na základe ich právneho systému, alebo na základe ich demografie, alebo na základe ich geografie, akýmkoľvek spôsobom, ale testovať idú, pretože toto je nespochybniteľná vec, zachytia obrovské množstvo ľudí, ktorí ďalej nebudú šíriť nákazu. Aby čo najviac ľudí cítilo potrebu sa dať otestovať, keď ich tam budú posielať zamestnávatelia, ktorým záleží aby nemali chorých ľudí vo svojich firmách.

Umožniť každému, kto chce, alebo kto musí, aby mohol mať vykonaný včas ten test, ktorý potrebuje ako priepustku z lockdownu, alebo akokoľvek do práce, alebo, aby jeho deti mohli do školy, či do škôlky.

Ja verím, že minimum rodičov bude robiť problémy svojim deťom, aby sa mohli otestovať a ísť do školy. Neotestované deti nebudú mať rovnaké právo na vzdelanie, ako deti, ktoré sa budú podrobovať pravidelnému testovaniu. Netestované deti budú sedieť zavreté doma spolu s rodičmi.

Nezákonné donucovanie a magorenie s číslami

Ja verím, že tých 8 miliónov výstrelov do tých Vianoc urobíme spoločne. A prečo 8? Sulík z SaS má nakúpiť 16 miliónov testov? 2 x 8 či 8 + 8? Tieto dve osmičky to je naša spoločná sila. To je o sile problému, ktorý tu máme a čím je on silnejší tým viacej musíme udrieť, alebo potom si poďme povedať, že teraz poďme na tri týždne všetci domov a dáme si lockdown. Myslím, že nikto z nás po tom netúži, myslím, že aj keď si pozeráme na  okolité krajiny tak si uvedomujeme,  že Česi päť týždňov lockdownu,  majú za sebou. My sme mali deväť dní zavreté obchody. Rakúsko tri týždne, my deväť dní. Vážme si, čo tu doma máme. Sme jedni z najlepších v Európe, vymkli sme sa hrobárovi z lopaty,  musíme ísť, poďme prijať opatrenia, musíme pretestovať čo najviac ľudí.
Dnes  existuje iba jedna téma, testovanie.

Zlá správa na doma

My testujeme na základe geografie a demografie. V rozpore s našim právnym systémom a to je len začiatok. Preto si potrebujeme dosadiť politicky spoľahlivého generálneho prokurátora, ktorý nás bude kryť mnoho rokov. Cesta do pekla je lemovaná tými najlepšími úmyslami, to nám môžete veriť. Je tu najhoršia situácia od 2.svetovej vojny. Nie chripôčka, ale fašizmus sa vracia.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies