Za vraždu Lászlóa Basternáka, ktorú si objednalo vedenie strany Most – Híd, žiada prokurátor pre Zsuzsovú a Ostružlíka dvadsaťpäť ročné tresty

Na Špecializovanom trestnom súde v Banskej  Bystrici, prebieha dnes a zajtra pojednávanie vo veci vraždy Lászlóa Basternáka. Sudca JUDr. Hrubala, odmietol obhajobou navrhnuté dôkazy, z ktorých jednoznačne vyplýva, že motív vraždy Lászlóa Basternáka, súvisí s trestnou činnosťou predstaviteľov strany Most – Híd a ich netransparentným prelievaním finančných prostriedkov, cez spoločnosti.

Záverečné reči vo veci vraždy Lászlóa Basternáka

Roman Ostružlík sa previnil, iba ak tým, že v rámci trestnej činnosti podával na Basternáka trestné oznámenia, za nezákonné zmluvy, ktoré podpisoval. V skutočnosti však Basternák podpisoval zmluvy pripravené funkcionármi SMK, V čase keď ministrom životného prostredia bol László Miklóš a riaditeľom pre verejné obstarávanie Béla Angyal.

Všetci vypočutí svedkovia nielen v prípravnom konaní, ale aj pred súdom jednoznačne potvrdili, že motívom vraždy boli eurofondy. László Basternák po podaní trestných oznámení na jeho osobu chcel na sneme strany  ozrejmiť jej zvrátené financovanie,  respektíve poukázať na rozkrádanie majetku miest a obcí čelnými predstaviteľmi strany.

Alena Zsuzsová sa previnila tým, že spolupracovala s Ostružlíkom na predvolebnej kampani.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies