Testy vo štvrtok odhalili koronavírus u 679 ľudí, pribudlo šesť úmrtí

Testy vo štvrtok odhalili koronavírus u 679 ľudí, laboratóriá otestovali 7 824 vzoriek. Vyliečilo sa ďalších 136 osôb. Počet úmrtí pacientov na COVID-19 stúpol o šesť, na Slovensku ochoreniu podľahlo už 54 ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

V nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 251 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 215 z nich. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 15 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 24 pacientov. Celkový počet pozitívne testovaných ľudí v našej krajine doteraz je 11 617, z ochorenia COVID-19 sa zotavilo 4 756 pacientov. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 6 807. Ministerstvo zdravotníctva SR to uviedlo na svojej webovej stránke.

V okrese Tvrdošín zaznamenali hygienici 54 prípadov, v okrese Bratislava 52 a v okrese Bardejov 50. Okres Nové Zámky eviduje 40 nových infikovaných, okres Prievidza 38, okres Námestovo 34, okres Trnava 27, okres Banská Bystrica 23 a okres Svidník 22. V okresoch Nitra a Topoľčany pribudlo 19 prípadov, v okrese Liptovský Mikuláš 17, v okresoch Sobrance, Trebišov a Žilina 16. Pozitívny výsledok testov malo 15 ľudí v okrese Humenné, 12 v okrese Košice, po 11 v okresoch Komárno a Prešov. Desať prípadov majú okresy Galanta, Malacky a Spišská Nová Ves, deväť Michalovce, Senec a Stará Ľubovňa. Osem infikovaných zaznamenali v okresoch Brezno, Dolný Kubín a Stropkov, sedem v okresoch Myjava, Poprad a Snina a šesť v okresoch Lučenec, Martin, Piešťany a Trenčín.

Päť pozitívnych prípadov bolo v okresoch Čadca a Gelnica, štyri prípady mali okresy Bytča, Sabinov, Skalica a Veľký Krtíš, po tri prípady okresy Dunajská Streda, Považská Bystrica, Senica, Šaľa a Zvolen. Dva prípady boli v okresoch Kežmarok, Kysucké Nové Mesto, Levice, Púchov, Žarnovica a Žiar nad Hronom, jeden prípad zaznamenali okresy Košice a okolie, Krupina, Medzilaborce, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Pezinok, Ružomberok a Zlaté Moravce. Je medzi nimi 364 žien a 315 mužov, sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 88 rokov.

Ako v praxi vyzerá “rovnaký meter”…

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies