Väčšina nad zákonom? Dovidenia právny štát!

Oslava rozsudku Najvyššieho súdu nad Marianom Kočnerom a Alenou Zsuzsovou priniesla nechutné orgie tých, ktorí vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej “dosiahli míľnik”. Ešte pred samotným rozsudkom nechala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková jasný odkaz, že ak nebude rozsudok taký ako očakáva, tak využije mimoriadny opravný prostriedok, tzv. dovolanie, a teda už pred samotným zasadnutím súdu bolo jasné, že kauza vraždy nekončí!

Po rozsudku, ktorý akosi väčšina očakávala, veď Kočner a Zsuzsová sú odsúdení už dávno a prezumpcia neviny sa tohto prípadu nikdy netýkala začala oslava “dôležitého kroku k dôvere v justíciu”. Od prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá pár dní dozadu diskutovala o princípoch právneho štátu v Bruseli až po poslanca Juraja Šeligu niekdajšieho tribúna námestí “Za slušné Slovensko” sa politici na čele štátu ukájajú nad spravodlivosťou, ktorá podľa nich ešte žije.

Absolútnu korunu orgiám nad spravodlivosťou dal poslanec NR SR Alojz Baránik, ktorý tvrdí: „Súdy by mali rozhodovať spôsobom, s ktorým sa väčšinová spoločnosť vie stotožniť,“ odhliadnuc od názoru, resp. presvedčenia o vine, či nevine Kočnera a Zsuzsovej v prípade vraždy Kuciaka a Kušnírovej je tento Baránikov výrok za čiarou právneho štátu, v ktorom by mali platiť v prvom rade zákony, nie názor väčšiny!

Výrok liberála Baránika niekdajšieho taxikára v USA musel zdvihnúť zo stoličiek nejedného príslušníka menšiny na Slovensku, a to je jedno, či národnostnej, náboženskej, alebo sexuálnej. Menšinový názor, ak sa dostane pred súd nemá mať podľa Baránika a jeho logiky žiadnu šancu, lebo súd by mal rozhodovať spôsobom, ktorý vyhovuje väčšine! To naozaj?

Nájsť záblesk rozumu vo vládnej koalícii je čoraz ťažšie a pravdepodobnosť sa už začína rovnať výhre v lotérií! Ale v poriadku, keďže súdy majú rozhodovať v súlade s väčšinou, tak na rozsudok Ústavného súdu o referende na vyhlásenie predčasných volieb už čakať Slovensko nemusí a tzv. “uhorková sezóna” bude naozaj horúca…

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies