Zločinecký režim Matoviča musí skončiť

„Celý poslanecký klub strany SMER – sociálna demokracia sa jednotne a profesionálne postavil za odvolanie ministra vnútra R. Mikulca, ktorá prišla po hrozných činoch, ktorých sme posledné mesiace svedkami v prostredí trestného systému. Strana SMER – SD na tejto mimoriadnej schôdzi ukázala svoju akcieschopnosť a pripravenosť, zatiaľ čo minister Mikulec, jeho strana OĽaNO a predstavitelia vládnej koalície preukázali nepripravenosť, neprofesionalitu a neschopnosť ministra vnútra Mikulca.“

„Nebola to strana SMER – SD, ale správa SIS, nebola to strana SMER – SD, ale rozhodnutia najvyššieho súdu, ústavného súdu a napokon aj generálnej prokuratúry, kto poukázal na zverstvá, ktoré tu pácha táto vládna koalícia, len aby dala verejnosti potravu v podobe kriminalizovania opozície, pretože oni nevedia robiť nič iné. Zdevastovali štát, rozbili verejné financie, pokrivili právny štát, demokraciu, pošliapali po ľudských právach a preto si museli nájsť niečo, čím svoje zlyhania prekryjú,“ uviedol Robert Fico.

Na Slovensku existuje v prostredí ministerstva vnútra pracovná skupina zložená z vyšetrovateľov a operatívcov, ktorá po dohode s prokurátormi Špeciálnej prokuratúry vyhľadáva udavačov – pochybné osoby s kriminálnou minulosťou a najzávažnejšou trestnou činnosťou – aby udávali kohokoľvek, aj členov vlastnej rodiny, len aby sa vyhli zodpovednosti. Táto pracovná skupina s nimi pracuje a manipuluje ich, dodáva im dokumenty z prípadov a výpovede obvinených. Cieľ je vypovedať tak, aby vybraného človeka obvinili, zadržali a vzali do väzby. Preto konštatujeme, že dnes sedia vo väzbe nevinní ľudia, čo potvrdzuje aj správa SIS. Nepotrebujú žiadne dôkazy, stačí jedno jediné vyjadrenie udavača. Vláda kriminalizuje opozíciu preto, lebo s nami nedokáže profesionálne súperiť a nedokáže s nami držať krok. Ich amaterizmus vyrovnávajú zneužívaním polície a kriminalizáciou.

V posledných mesiacoch sme svedkami neoprávnených a podivuhodných zadržaní. Ide napríklad sudca najvyššieho súdu pána Kolcúna, podpredsedníčka najvyššieho súdu pani Urbancová, alebo bývalý sudca pán Molnár. Generálny prokurátor musel nielenže zrušiť tieto obvinenia lebo boli nezákonné, ale aj vymyslené, nekonkrétne a obvinení nevedeli voči čomu sa majú brániť. Rovnaké to bolo aj v prípade bývalého šéfa NAKA pána Zuriana, či šéfa operatívcov pána Kaľavského. Takmer vo všetkých týchto prípadoch ide o nadkvalifikáciu skutku, aby mohli vytipovaných ľudí zadržať vo väzbe.

Všetky tieto špinavé, zločinecké metódy, za ktoré nesie zodpovednosť minister vnútra a koalícia, sa dotýkajú medializovaných káuz: Božie mlyny, Očistec, Judáš a Mýtnik. Faktickosť týchto tvrdení potvrdzuje správa SIS. Na mimoriadnej schôdzi NR SR sme prečítali správu SIS a musíme podotknúť, že riaditeľ SIS pán Aláč, ktorý vystúpil na neverejnej schôdzi NR SR potvrdil, že táto správa je verifikovaná a použiteľná v trestnom konaní.

„V strane SMER – SD sme za prešetrenie všetkých podozrení, ale tak ako sa to patrí na moderný a demokratický štát 21. storočia a nie na totalitný štát 50. rokov minulého storočia, alebo fašistický štát, pretože to, čo dnes robí vláda je fašistické a hovoríme to úplne jasne a otvorene,“ doplnil predseda strany SMER – SD Robert Fico. Predstavitelia vládnej koalície sa vyhrážajú predstaviteľom strany SMER – SD kriminalizáciou a likvidáciou. Tvrdia, že treba rozšíriť väznice na Slovensku pre predstaviteľov opozície a minister Mikulec nielenže toleruje takéto vyjadrenia zo svojich radov, sám svojim vystúpením potvrdil, že nespĺňa kritériá ani do obecného zastupiteľstva malej obce a nie to ešte na post ministra vnútra.

Na mimoriadnej schôdzi strana SMER – SD predložila fakty, ktoré nikto nevyvrátil. Boli predložené  dôkazy, úradné záznamy a výpovede o tom, ako protizákonne sa správal R. Mikulec počas svojho pôsobenia vo vojenskom spravodajstve, ako aj o tom, ako sa dohodol s mafiánskou skupinou Takáčovcami, aby mu miestny podnikateľ dal pokoj.

Toto všetko len dokazuje, že zločinec Matovič potrebuje presne takých ľudí s pokriveným charakterom ako je Mikulec, aby mu robili špinavú robotu. „Preukázali sme, že sa Matovič opakovane stretával s udavačmi ako Makó alebo Slobodník. Preukázali sme, že Makó je platený agent SIS, a že za jeho prestup dostala SIS 20 miliónov eur ako navýšenie rozpočtu. Všetko sme dokázali faktami, a z radov vládnej koalície sme dostali len vyhrážky, urážky, nadávky a zastrašovanie. Strana SMER – SD bude ďalej tvrdou opozíciou a budeme bojovať za spravodlivosť, právny a sociálny štát. Zločinný režim Matoviča bude musieť skončiť, je to len otázka času,“ uzavrel R. Fico.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies