Vážení, vojna nie je mier!

Vladimír Putin je šialenec, ktorý stratil všetky zábrany a momentálne robí vo vojne ťahy v štýle uplakaného fracka, ktorý po prehre v človeče nehnevaj sa rozhádže figúrky, aby mali po hre aj ostatní je nielen veľmi jednoduché, ale navyše moderné a ide o názor, ktorý spolu s ukrajinskou vlajkou prinesie radosť nejednému aktuálnemu odborníkovi na politiku.

Putin, samozrejme, agresorom v medzinárodnom práve je, bude a v geopolitike ho už priaznivý osude nečaká, ale skončiť pri tomto fakte a zabudnúť na druhú stranu, ktorej kraľujú, možno podobní, vojnoví štváči je nielen malicherné, ale mimoriadne zbabelé.

Ak slovenský minister obrany tvrdí, že o útoku Ruska sme vedeli už od októbra, tak minister zahraničných vecí by nemal vykrikovať ako pouličný flákač, ale mal by rozdelenej verejnosti povedať, čo sa od októbra s agresorom vyrokovalo. Úlohou Ivana Korčoka nie je hovoriť o pokrytectve opozície, ktorá sa zobudila po útoku agresora, ale mal by informovať čo, kedy a ako sa rokovalo o znížení eskalácie napätia a budovaní mieru na východe Ukrajiny.

HRDINOM BUDE TEN, KTO PRINESIE NÁVRAT K DIALÓGU

Samozrejme, že Korčok, ale ani iní šéfovia diplomacií zo Západu žiadne informácie o rokovaniach nemajú, lebo od začiatku roka 2022 bolo Rusko a Putin nepriateľom demokracie, či dokonca tvorcom hybridnej vojny. Korčok o hybridnej vojne s Ruskom spolu s Jaroslavom Naďom hovoria nielen od októbra 2021, ale prakticky od príchodu na ministerstvá. Podobný naratív má celá Európa, ktorú v útočnom jazyku vehementne podporujú USA, a to najmä od nástupu Joa Bidena.

Tvrdiť dnes, že Putin sa definitívne izoloval útokom na Ukrajinu je už len spôsob, akým nepriznať vlastný podiel viny. Sankcie voči Rusku, či zásobovanie vojska Ukrajiny to nie je pozvánka na dialóg, ale ďalšie štvanie do nepríčetna rozzúreného psa. V minulosti nám videnie vojny a diskusie zo strany USA už prinieslo niekoľko odstrelení “besných psov”, ale mier v daných krajinách je aj po rokoch hľadania zbraní hromadného ničenia v nedohľadne!

Hrdinami pre budúce generácie nebudú politici ako Korčok, Naď, či prezidentka Zuzana Čaputová, ktorí robia to čo zvyšok sveta, a teda ďalej štvú rozzúreného psa nezmyselnými rečami o vstupe Ukrajiny do EÚ, či PR fotografiami z hranice, skutočným hrdinom bude ten, kto konečne prinesie dialóg medzi Západom a Ruskom, lebo o tom práve vojna na Ukrajine je! Nie, vážení, vojna nie je mier a agresiou voči oponentovi návrat k dialógu nikdy nedosiahnete!

Rusi zhodili na ukrajinské mesto zakázané vákuové bomby

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies