Veľvyslanectvo USA darovalo martinským školám 245 ozónových generátorov

Ozónové generátory majú prispieť k spomaleniu a zamedzeniu šírenia ochorenia COVID-19.

Veľvyslanectvo Spojených štátov amerických darovalo martinským školám 245 ozónových generátorov. Ministerstvo obrany SR (MO SR) to uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslala hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková. Dar dnes štátnemu tajomníkovi rezortu obrany Marianovi Majerovi odovzdal Americký tím pre civilno-vojenskú spoluprácu na slávnostnom podujatí, ktoré sa konalo v priestoroch Základnej školy Aurela Stodolu v Martine.

Americký tím pre civilno-vojenskú spoluprácu, ktorý pôsobí v Martine, dnes odovzdal dar Veľvyslanectva Spojených štátov amerických určený pre všetky martinské základné školy. Ide o 245 ozónových generátorov v hodnote 75 tisíc USD, ktoré majú prispieť k spomaleniu a zamedzeniu šírenia ochorenia COVID-19. Na slávnostnom podujatí sa dnes v priestoroch Základnej školy Aurela Stodolu v Martine-Záturčí zúčastnil štátny tajomník rezortu obrany Marian Majer.

„Úprimne ďakujem zástupcom veľvyslanectva USA za pomoc vo forme daru na ochranu zdravia našich žiakov,“ povedal štátny tajomník Majer.

Ozónové generátory boli dodané slovenskou spoločnosťou. Ozón má dezinfekčné účinky, vďaka ktorým sú likvidované vírusy a mikroorganizmy vo vzduchu či na povrchoch. Generátory tak majú prispieť k spomaleniu a zamedzeniu šírenia ochorenia COVID-19. Dodané majú byť do každej triedy základných škôl v Martine. Celková hodnota darovaných generátorov predstavuje 75-tisíc amerických dolárov, teda približne 62-tisíc eur.

„Ako sa zvykne hovoriť, v núdzi spoznáš priateľa. V súčasnej situácii poznačenej pandémiou to platí dvojnásobne. Preto úprimne ďakujem zástupcom veľvyslanectva USA za pomoc vo forme daru na ochranu zdravia našich žiakov. Vďaka patrí aj príslušníkom Ozbrojených síl SR, ktorí pomôžu tento dar sprostredkovať všetkým školám v Martine,“ povedal štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer. Zároveň pri tejto príležitosti vyzdvihol význam bilaterálnej spolupráce Slovenska a USA v politicko-vojenskej oblasti. „Ide o nášho kľúčového spojenca, s ktorým máme dlhodobú a kontinuálnu spoluprácu na vysokej úrovni, čo sa potvrdzuje aj dnes,“ dodal.

Ozónové generátory boli dodané slovenskou spoločnosťou. Ich úlohou je aplikácia dezinfekčných účinkov ozónu a tým likvidovanie vírusov a mikroorganizmov, ktoré sa môžu nachádzať vo vzduchu alebo na rôznych povrchoch. Dodané budú do každej triedy v základných školách v Martine, s cieľom prispieť k zvýšeniu bezpečnosti výučby detí a mládeže v rámci pravidelnej a efektívnej dezinfekcie školských tried a spoločenských priestorov v školách.

Tím príslušníkov Ozbrojených síl Spojených štátov amerických pôsobí v Martine v Stredisku civilno-vojenskej spolupráce a psychologických operácií Síl pre špeciálne operácie OS SR v zmysle platného mandátu schváleného Národnou radou SR.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies