VIDEO: Baránek podáva trestné oznámenie na IKEA. Zabránili mu vstúpiť do reštaurácie bez očkovania či testu

Musíte byť súdení a odsúdení, prípadne aj sprostení viny, ale proces hľadania spravodlivosti a nastoľovania spravodlivého trestu jednoducho musí prebehnúť, aby sme vedeli s týmto štátom pokračovať ďalej, komentuje bezprecedentnú protizákonnú covidovú hystériu pracovníkov švédskeho predajcu nábytku politický analytik a publicista Ján Baránek.

Už dlhšie upozorňujem, nie len ja samozrejme, na sústavne porušovanie zákonov SR a Ústavy SR zo strany štátu – členov exekutívy, ako aj, sprostredkovane, poslancov NR SR, keďže aktívne, resp. pasívne participujú na vydávaní, resp. dodržiavaní vyhlášok hlavného hygienika.

Tieto vyhlášky sú vydávané svojvoľne, bez opory v zákone, takže sú neplatné. Aspoň tak hovorí Ústava SR. Navyše, štát úplne nepochopiteľne, prenáša zodpovednosť za dodržiavanie týchto protiprávnych predpisov, na osoby, ktoré sú v priamom kontakte s občanmi, nie sú však príslušníkmi bezpečnostných zložiek. teda na predavačky, SBS-károv a pod.

Tu štát nezodpovedne prenecháva vymáhanie represie na ľudí, ktorí na to nemajú žiadne oprávnenie a v masívnej väčšine prípadov ani fyzickú, či mentálnu spôsobilosť. Takéto nezodpovedné konanie veľmi ľahko môže viesť ku konfliktom, fyzickému násiliu a až k tragédiám.

V situácii, kedy je spoločnosť traumatizovaná nie len tzv. pandémiou, ale aj nekompetentnými a nezmyslenými opatreniami a reštrikciami zo strany štátu, sa nervovo labilnejší jedinci ľahko môžu uchýliť ku skratovému konaniu, vzhľadom na obrovský potenciál konfliktu, ktorý prináša situácia, kedy obyčajný zamestnanec prevádzky zásadným spôsobom začne obmedzovať vaše práva, keďže je pod tlakom a hrozbou straty zamestnania a pod.

Kriminálne správanie sa vlády a bezprecedentné trpenie tejto nesvojprávnosti koaličnými poslancami NR SR skôr, či neskôr, povedie k tragédii.

Na videu, ktoré som nahral v OD Ikea vidíte situáciu, kedy mi zabránil člen SBS a zamestnanci Ikea v prístupe do reštaurácie. Upozorňujem aj touto cestou zodpovedných, že nie každá situácia sa skončí tak, ako tá na mojom videu – bez fyzických inzultácií. Predstavte si situáciu, v ktorej sa napr. otec dieťaťa s vysokými teplotami nedostane do lekárne, lebo nemá OTP.

A predstavte si, že ten otec nie je nejaký intelektuál a nemá ďaleko k pästným „súbojom“ a oproti nemu stojí mladá, útla magistra. Znovu ešte raz vyzývam členov exekutívy, poslancov NR SR, ako aj médiá, ktoré ich podporujú – okamžite zastavte s touto zločineckou, bezprávnou svojvôľou.

Dnes som sa dočítal, že len kvôli tomu, že nemalo rodičov OTP, umrelo 4 ročné dieťa, ktoré deň pred tým lekárka odmietla vyšetriť. Nevyhrážam sa, len skonštatujem: keby sa to stalo mne, lekárku si odsedím. A teraz si to znovu prečítajte a uvedomte si, kam ste priviedli obyvateľov SR.

To, čo páchate, výdatne podporovaní niektorými médiami, je zločin. Budete musieť byť postavení pred súd. Vy politici, aj vy, zástupcovia médií, ktorí na tom participujete. Narobili ste veľa zla, veľa ľudí kvôli vám umrelo, veľa ľudí sa kvôli vám dostalo pod hranicu chudoby, veľa ľudí má kvôli vám vážne psychické problémy. Ak má Slovensko ako štát existovať ďalej, nemôže to byť tak, že nepotrestá tých, ktorí bezprecedentne porušovali Ústavu SR, kvôli ktorým zbytočne umrelo tisíce ľudí, kvôli ktorým zbytočne skrachovalo tisíce podnikateľov.

Budeme sa musieť vyrovnať s touto obludnou neprávosťou a zločinom. To nie je pomstychtivosť. To je nevyhnutný predpoklad na to, aby Slovensko ako štát mohlo existovať ďalej.

Musíte byť súdení a odsúdení, prípadne aj sprostení viny, ale proces hľadania spravodlivosti a nastoľovania spravodlivého trestu jednoducho musí prebehnúť, aby sme vedeli s týmto štátom pokračovať ďalej. Túto zodpovednosť z nás nikto nezoberie, tak ako z vás nikto nezmyje vinu.

Budete mať možnosť však svoju prípadnú nevinu dokázať. Pred súdom. Jednoducho, tento proces tak, ako som ho napísal, bude musieť v budúcnosti prebehnúť. Spravodlivý súd s vami. Toto očakávajú tisíce až milióny občanov Slovenska.

Máte už iba jednu možnosť – čím skôr prestať s bezprávím, ktoré ste nastolili, lebo čím skôr prestanete, tým menej viny na seba ešte naberiete. Ale najmä – musíte prestať kvôli obyvateľom Slovenska, lebo situácia je dnes tak napätá a spoločnosť vašou vinou tak polarizovaná, že tragédia, o ktorej som hovoril a ktorú si z hĺbky duše neželám, môže nastať kedykoľvek.

Zároveň vyzývam médiá, aby prestali s rozdeľovaním spoločnosti, šírením animozity voči skupine obyvateľstva, ktorá očkovanie odmieta a začali robiť to, čo robiť majú. Informovať. Prinášať názory VŠETKÝCH odborníkov.

Prestaňte robiť arbitrov v problematike, ktorej nerozumiete a na ktorú nemáte vzdelanie.

Prestaňte vy, novinári, posudzovať, kto odborníkom je a kto nie.

Prestaňte svoje názory a svoje pravdy vydávať za axiomy. Začnite si robiť svoju robotu. Pátrajte po pravde a informujte tak, ako informovať máte.

Robte žurnalistiku, nie propagandu a reklamu.

P. S. Video je kvôli zachovaniu anonymity protagonistov softvérovo upravené.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies