Vitajte v totalite vazalskej republiky

Diskusia o okupačnej zmluve, ktorá nesie oficiálny názov dohoda o obrannej spolupráci s USA, urobila zo Slovenskej republiky totalitný štát a podpisom zmluvy sa zo Slovenska stane vazalský štát, kde na územiach, ktoré si Spojené štáty vyberú budú platiť ich zákony. Odporcovia dohody od začiatku ťahali za kratší koniec, a to napriek tomu, že do diskusie prinášali odborné emóciami nezaťažené argumenty. Totalita, ale odporcov okamžite označila za nepriateľov štátu a tým pre nich diskusia skončila.

Záujmy ambasády spoza plota sa mimoriadne rýchlo podarilo presadiť aj vďaka médiám, ktoré majú toho istého pána, ktorý dohodu o obrannej spolupráci napísal! Iné slovo ako propaganda sa na tento mediálno-politický tlak jedného, a to kladného, názoru na dohodu nedá nazvať.

Dve tretiny občanov Slovenska, ktoré podľa prieskumov nesúhlasia s dohodou USA, sú podľa ľudí hrajúcich sa na novinárov, budovateľov verejnej mienky luza, ktorej sa odvážni politici nemajú báť. Väčšinu, podľa prieskumov, si prezidentka Zuzana Čaputová dovolí označiť za zmätených ľudí, ktorí podľahli konšpiráciám ruskej propagandy a dodáva, že oni propagandu podcenili a nevenovali jej pozornosť. Politickí komentátori a politológovia, ktorí majú potrebný pohľad na svet konštatujú, že odpor voči zmluve je úzko spätý z nízkou vzdelanosťou a krátkou pamäťou národa! Ani im nenapadne, že o vzdelanosti hovoria v čase, keď na čele štátu sedia plagiátori, ktorí paradoxne, túto zmluvu znásilnením demokracie pretlačili do Prezidentského paláca.

Zvrátene a choré je, že 79 poslancov, ktorí nerešpektovali základný princíp demokracie, ktorým je diskusia, teraz kážu o začlenení Slovenska k demokratickej civilizácií. Slobodu slova si títo vazali zamieňajú s propagandou a nimi nalinajkovaným videním sveta. “Komu sa tu nepáči môže ísť do Ruska,” znie z úst týchto pochybných bojovníkov za demokraciu a slobodu slova.
Hlasovanie a ratifikácia obrannej dohody s USA nie je záujmoch Slovenska, ale o záujme americkej ambasády, ktorá svojím slovenským štváčom rozdala noty, aby táto okupačná zmluva prebehla Slovenskom rýchlejšie ako Petra Vlhová slalomom v Pekingu.

Vitajte vo vazalskej republiky, v ktorej je možné len jedno videnie sveta. Jediné na čo sa teraz títo obhajcovia záujmov Spojených štátov spoliehajú je, že okupačná zmluvy zapadne prachom a odporcovia sa chytia iných tém, hoci “chlebové témy” budú dôležité o téme okupačnej zmluvy nesmie zostať ticho…

MENÁ 79 VAZALOV USA, KTORÍ PODPORILI OKUPAČNÚ ZMLUVU:

KLUB OĽANO (45):

Anna Andrejuvová, Martina Brisudová, Kristián Čekovský, Peter Dobeš, Lucia Drábiková, Dominik Drdul, Martin Fecko, Gábor Grendel, György Gyimesi, Róber Halák, Katarína Hatráková, Igor Hus, Monika Kavecká, Ján Kerekréti, Sebastián Kozarec, Kozelová Monika, Marek Krajčí, Peter Kremský, Juraj Krúpa, Karol Kučera, Lukáš Kyselica, Peter Liba, Jana Majorová Garstková, Radovan Marcinčin, Anna Mierna, Marcel Mihalik, Richard Nemec, Zita Pleštinská, Peter Pollák, Milan Potocký, Jozef Pročko, Anna Remiášová, Andrej Stančík, Jána Szőllős, Marek Šefčík, Jaromír Šíbl, Michal Šípoš, Mária Šofranko, Tomáš Šudík, Jarmila Vaňová, Richard Vašečka, Milan Vetrák, Peter Vons, Anna Záborská, Vladimír Zajačik

KLUB SAS (18):

Alojz Baránik, Ján Benčík, Jana Bittó Cigániková, Peter Cmorej, Ondrej Dostál, Roman Foltin, Jarmila Halgašová, Marek Hattas, Radovan Kazda, Milan Laurenčík, Vladimír Ledecký, Tomáš Lehotský, Michal Luciak, Vladimíra Marcinková, Peter Osuský, Radovan Sloboda, Anna Zemanová, MIroslav Žiak

KLUB SME RODINA (8):

Ľudovít Goga, Jozef Hlinka, Ľuboš Krajčír, Petra Krištúfková, Patrick Linhart, Jozef Lukáč, Monika Péter, Zuzana Šebová

POSLANCI BEZ KLUBU (8):

Miroslav Kollár, Ján Krošlák, Ján Mičovský, Alexandra Pivková, Juraj Šeliga, Miariam Šuteková, Tomáš Valášek, Jana Žitňanská
Týchto 79 poslancov poslalo do Prezidentského paláca expres poštu s okupačnou zmluvou, ktorú má podpísať prezidentka Zuzana Čaputová! Stihne sa zmluva zohriať v Prezidentskom paláci na izbovú teplotu?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies