Vládna garnitúra si z občanov urobila dobrý deň

Milí priatelia, vážení krajania,

nemôžeme súhlasiť s tým, aby sa rekonštrukcia vlády udiala len “na oko” a doslova takto si z občanov táto staronová vládna garnitúra robila doslova “dobrý deň”. Preto sme sa my, zakladajúci členovia a zároveň členovia prípravného výboru národnej strany DOMOV – Janka Jányová, Ján Havránek, Pavol Slota, rozhodli doručiť novému pánovi premiérovi výzvu, aby bývalého pána premiéra nemenoval za ministra v rekonštruovanej vláde.

Presné znenie výzvy:

Vážený pán designovaný premiér,

V úvode tejto výzvy nám, prípravnému výboru novovznikajúcej strany Domov – NS, dovoľte zablahoželať k novo nadobudnutému postu premiéra Slovenskej republiky. Úprimne dúfame, že sa Vám bude vo funkcii dariť lepšie ako Vášmu predchodcovi. Nielen pre dobro Vaše, ale pre dobro všetkých nás, žijúcich na Slovensku. Veríme, že každý človek s kúskom empatie chápe, že tisícky Sloveniek a Slovákov trpia a naša krajina sa blíži ku kritickému bodu, kedy sa ich ekonomická situácia vymkne z pod kontroly, tak ako sa vymkla tá epidemiologická. Preto nám dovoľte vyjadriť našu úpenlivú, ale úprimnú prosbu k Vášmu prvému kroku vo funkcii – k odovzdaniu menného zoznamu kandidátov na posty vo Vašej vláde.

Veríme, že Vy sami nechcete vykročiť do novej funkcie nesprávnou nohou, a preto menovanie bývalého premiéra Igora Matoviča za ministra financií považujeme za fatálnu chybu hneď v úvode Vášho funkčného obdobia.

Slovensko sa zmieta v ekonomickej kríze a post ministra financií je pri jej zvládaní kľúčový, tak ako má vplyv na zdravie verejných financií, ktoré majú naopak vplyv na kvalitu života v krajine. Preto považujeme menovať za ministra financií človeka bez vysokoškolského vzdelania, v minulosti podozrivého z krátenia daní či verejne deklarujúceho, že o peniaze sa mu stará manželka, za fatálnu chybu.

Okrem už pomenovaných problémov sa Igor Matovič ukázal ako iracionálny aktér, bez schopnosti manažovať elementárne procesy v riadení štátu. Spomeňme len, keď bývalý premiér preberal kontrolu nad riadením pandémie, mali sme päťdesiat mŕtvych, pričom dnes ich je cez deväť tisíc a v smrtnosti sme boli dlho najhorší na svete. Samozrejme, chyby sa dejú, keď sa obzriete naokolo, tak mnoho krajín v EÚ nezvláda pandémiu. No žiaden premiér nenútil svojich občanov testovať sa nepresnými testami a de facto tak znefunkčniť lockdown v kontinuálnom celoplošnom testovaní, na ktoré štát zbytočne minul desiatky až stovky miliónov eur – peniaze nás všetkých, ktoré mohli ísť na pomoc rodinám najviac postihnutým pandémiou. Žiaden z premiérov okolitých krajín neoznačoval za hlavnú príčinu zvyšujúcich sa počtov nakazených svojich občanov a neoznačoval ich hanlivými a urážlivými výrazmi. Tak ako žiaden z premiérov na okolí nestál za ministrom zdravotníctva, ktorý pripravil Slovensko o milióny dávok vakcín, čo povedie k predĺženiu súčasného stavu, stratám na životoch a ťažkým ekonomickým dôsledkom. Ostatne, Vy sami ste si isto veľmi dobre vedomý chýb, ktoré sa udiali a poznáte ich spoločného menovateľa.

Preto ak Vám naozaj leží na srdci osud Slovenska, odmietnite nomináciu Igora Matoviča na akúkoľvek pozíciu vo vláde. Nehovoríme o politike, ale o dobre pre krajinu, v ktorej žijeme. A ak nechcete začať svoju funkciu chybou, ktorá nás spoločne s Vami pochová, tak vezmete naše slová na vedomie.

Prípravný výbor strany Domov – Národná Strana

Ing. Pavol Slota, Ján Havránek, Jana Jányová

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies