Výpoveď Jankovskej je preplesk pre slovenských novinárov

Výpoveď Moniky Jankovskej je taký preplesk pre slovenských novinárov, že sa človeku chce až smiať. Jedna vec v jej výpovedi je však škandalózna a vôbec sa o tom nehovorí – dostanem sa k tomu.

Slovenskí liberálni novinári roky vytvárajú dojem, že tu existuje nejaká intergalaktická konšpirácia na čele s Robertom Ficom, prípadne s hlavným veľjašterom Vladimírom Putinom, ktorí z temnej Súmračnej dávajú pokyny Kočnerovi a Jankovskej a tí vraždia nevinných novinárov a robia kopu ďalších iných ohavností – keby mohli, tak by vám aj večeru zjedli.

Toto médiá podprahovo aj nadprahovo podsúvajú slovenskej verejnosti. A vraj si „slušný Slovák“ vtedy, keď týmto konšpiračným nezmyslom veríš. Toto sme tu mali dva roky. A do toho odznačiky za slušné Slovensko, uvrieskaný Stanke, mediálny lynč, úniky zo spisov, spravodajské hry a všelijaké zapredané šeligy.

Teraz sa im to rozpadáva ako domček z karát. Vymysleli si prepojenie na taliansku mafiu a nejakého provinčného grázla Vadalu a odrazu sa ukázalo, že žiaden Vadala nikdy s Ficom netelefonoval. Naši slávni žurnalisti spľasli ako bublinky z bublifuku, ale samozrejme, v médiách o tom ani čiarka.

Upínali sa aspoň k Jankovskej výpovedi, ale – zahučala hora a porodila myš. Na ich veľké sklamanie Jankovská potvrdila, že kauza zmenky nemala s Ficom ani Pellegrinim nič spoločné, že o Kočnerovi s nimi vôbec nehovorila, a že nikto v Smere o súkromných nezákonných aktivitách Moniky Jankovskej nevedel a vedieť nemohol.

Keby ste videli včera na tlačovke tie nekonečne frustrované tváre našich novinárov – to bol pohľad pre bohov. Malo to byť veľké epochálne odhalenie a nakoniec sa zase ukázalo, že Fico je čistý. Šľak to traf! Tódová preplakala celú noc.

Mňa osobne na Jankovskej výpovedi zaujala iná vec. A teraz neriešme, že neverejné dokumenty z trestného spisu tu lietajú po internete a čítajú si ich už aj miestni štamgasti pri šiestom poháriku – lebo presne takto to najnovšie funguje v Matovičovom „právnom štáte“, gratulujme si.

Všimnite si túto pasáž z výpovede Jankovskej – citujem: „Po rozhodnutí o zmenkách, myslím, že to už bolo v období, kedy bol Kočner vo väzbe si ma zavolal minister Gábor Gál a povedal mi, že sú na neho vyvíjané tlaky ohľadne mojej osoby a Maruniakovej, že boli za ním Kamenec, siskári a niekto z americkej ambasády, že má
Maruniakovú disciplinárne stíhať a mňa od všetkého odstaviť.“

Keď som tam videl tú „americkú ambasádu“, skoro som spadol zo stoličky. A potom som si včera ešte vypočul reakciu Petra Pellegriniho, ktorý asi trikrát zopakoval, že aj za ním ako za premiérom bola americká veľvyslankyňa, aby lobovala v súdnej kauze Markíza a zmenky. To čo je?

Priatelia, našim drahým médiám to asi nedopína, ale toto je priznanie v priamom prenose, že americká ambasáda sa snaží ovplyvňovať súdne procesy. Čo má toto znamenať? Prečo sa cudzie mocnosti šťúrajú v komerčných prípadoch? Prečo Slovensku berú suverenitu? A odkiaľ berú spravodajské informácie o týchto veciach?

Len si pripomeňme, že Markízu vlastnili Američania a tí viedli spor s Kočnerom a Ruskom o zmenky. Nejdem teraz riešiť, kto mal v tomto spore pravdu – je mi to srdečne jedno. Pointa je, že americká ambasáda nemá čo vyvíjať tlak na štát, aby sa rozhodlo v prospech Američanov – to je škandál ako hrom!

Z dejín 20.storočia poznáme krajiny, v ktorých sa prezidenti, sudcovia aj policajti chodili pýtať amerických veľvyslancov, ako majú rozhodovať v konkrétnych prípadoch – takto sa riadili banánové krajiny od Guatemaly až po Nikaraguu. Ale že takéto niečo budeme mať aj na Slovensku v 21.storočí, to by mi ani vo sne nenapadlo.

Len aby sme si to zhrnuli. Čisto fakty. Americká Markíza mala problém kvôli Kočnerovi. Americká ambasáda sa v súdnom spore angažovala a vyvíjala nátlak.

Medzitým je zavraždený novinár a z Kočnera médiá vytvoria monštrum, v porovnaní s ktorým už aj Adolf Hitler pôsobí ako vcelku sympatický chlapík. Američania dosiahnu svoje a spor o Markízu úspešne dotiahli do konca. Médiá tlieskajú.

No po určitom čase odrazu vychádzajú na povrch informácie, že americká ambasáda v tomto príbehu zohrávala úlohu, o ktorej nikto nevedel. A naše médiá o tom samozrejme poslušne mlčia a kopú výlučne do Fica, lebo také sú pokyny.

Toto je jediné, čo na Jankovskej výpovedi stojí za pozornosť. Za veľkú pozornosť. Americká „bratská pomoc“ má rôzne formy, ale že až takto – na hulváta?
Viete, priatelia, ja mám taký sen. Chcel by som žiť konečne v suverénnej a slobodnej krajine, kde o našom osude nebude rozhodovať americká ambasáda, ale slovenský národ – aj vy máte takýto sen?

 

Pán Čentéš, ako je to s Vaším svedomím pokiaľ ide o kauzu CT Piešťany? 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies