Verejné zasadnutie v kauze zmenky bude v polovici decembra

Verejné zasadnutie v kauze zmenky bude v polovici decembra
V kauze falšovania miliónových zmeniek senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku vo februári uznal podnikateľa Mariana K. a exriaditeľa TV Markíza Pavla R. za vinných a uložil im tresty 19 rokov väzenia.

Verejné zasadnutie s neprávoplatne odsúdenými Marianom K. a Pavlom R. v kauze miliónových zmeniek bude na Najvyššom súde SR (NS SR) 15. a 16. decembra. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Zasadnutie sa pôvodne malo uskutočniť už 10. a 11. novembra, zrušili ho však pre pandemickú situáciu.

V kauze falšovania miliónových zmeniek senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku vo februári uznal podnikateľa Mariana K. a exriaditeľa TV Markíza Pavla R. za vinných. Zároveň obom vymeral tresty vo výške 19 rokov väzenia. Marian K. má tiež zaplatiť pokutu desaťtisíc eur. Súd tak uznal argumenty obžaloby, že zmenky v hodnote 69 miliónov eur, ktorých vyplatenia sa v občianskoprávnom konaní na súde domáhal Marian K. voči Pavlovi R. a spoločnosti Markíza Slovakia, nepochádzajú z roku 2000, ako tvrdili obžalovaní a boli teda sfalšované. Obaja odsúdení sa voči verdiktu o vine odvolali.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies