Ach tá objektivita a nestrannosť médií

 

Je zvláštne, že predseda vlády na TA3 sám rozoberá otázky a dopady referenda vyhláseného opozíciou, bez toho, aby mal nejakého oponenta.

Akosi sme si zvykli na to, že predseda vystúpi v televízii, povie svoje pohľady a názory, bez toho, aby mohol niekto z opačného spektra na jeho výlev reagovať. Pripomína to časy verejnoprávnej televízie z obdobia vlády Mečiara. Nechápem, prečo sa tomu zapredáva aj súkromná televízia. A nie je to ojedinelý prípad, vystúpil tak v Markíze, v JOJ-ke,  v TA3 i verejnoprávnej televízii. Predseda vlády môže vystúpiť s určitým posolstvom v televízii. Robia to aj iní štátnici, avšak  je vrcholne nevhodné, ak sám vystupuje v diskusnej relácii. Pôsobí to tak, ako keby sa bál akejkoľvek oponentúry.

Druhá zvláštnosť je to, že neustále omieľa čosi o mafii. V poriadku, nemusím súhlasiť s vládou Smeru, môžem byť dokonca aj jej odporcom, v politike je to bežné. No vyjadrovať sa o mafii v čase, keď predsedom parlamentu je človek, ktorý mal preukázateľné styky s mafiou, keď chápadlá chobotnice ovládli bezpečnostný aparát i pravosúdie, keď sa k moci driape Gorila 2.0 (čakám, kedy sa zjaví Bubeniková s Malchárkom) a keď vidíme rozklad sociálneho a právneho štátu v priamom prenose – o to hlúpejšie je tieto vyjadrenia počúvať.

Smutný je aj postoj médií k danej situácii. Bardy s Vagovičom a Tódovou ako keby uviazli v období vlády Smeru a nikam sa neposunuli. Ako keby zabudli na to, že sa už nemožno oháňať Smerom a Ficom, že už tomu budú veriť len prostoduchí jedinci. Nová vláda je pri moci už rok, za ten čas mohla napraviť chyby predošlej vlády, aspoň sa o to snažiť. Je trápne, keď počúvate novinára na tlačovke opozičných poslancov ako žiadajú odpovede na otázky, ktoré nikdy nepoložia predstaviteľom vlády, no predstaviteľom opozície.

.

V indexe demokracie sa Slovensko prepadlo na historické minimum

Musíme si zvykať na investigatívnu žurnalistiku typu otázok „non sequitur“ tým, ktorí sú z pohľadu novinárov a ich chlebodarcov tí nečistí a novinárčinu pochlebovania tým označovaným kýmsi ako tí správni „lepšoľudia“

Či to má niečo spoločného s investigatívnou žurnalistikou nechám na ostatných. Podľa parametrov odvážnych novinárov bojujúcich za demokraciu a spravodlivosť by vychádzal jedine novinár Julian Assange.

Smer nebol čistý, jeho vláda bola prelezená vplyvom oligarchie, ktorú bolo treba odrezať, ale myslieť si, že je čistá súčasná vláda je úplne naivné. Jeden typ oligarchov vystriedal iný typ oligarchov naviazaných na zahraničné mimovládky. Rozdiel je len vo farbe dresu, nie v zmýšľaní a skutkoch. Možno sa zvrhla jedna banda zlodejov a je štátnym aparátom prenasledovaná a trestaná, no objavili sa osoby prepojené s kauzami pravicových vlád, proti ktorých sú ti smerácki businessmani obyčajní amatéri.

Ako občan chcem, aby zločiny boli trestané, no nesmú byť podmienené farbou politického trička. Nesmú byť zatváraní ľudia len preto, že páchali zlodejiny v čase vlády Smeru, kým osobnosti Gorily sa nám smejú do očí. Ano Smer mohol byť určitý typ mafie, môžeme to tak brať, no musíme byť dôslední a povedať jednu mafiu vyhnala iná mafia, ktorá môže byť oveľa nebezpečnejšia ako tá predošlá. Nikdy súdnictvo, polícia a prokuratúra nebola tak objektom záujmu spolitizovania ako dnes. Bohužiaľ stále medzi nami sú ľudia, ktorí si myslia, že je to tak správne……

A vystúpenia Matoviča v televízii bez oponenta?

Zvykajte si, aj takýto je prerod z demokratickej spoločnosti na spoločnosť totalitnú… A súčasná vláda zasiala prvé semiačka…

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies