Ako bude v Taliansku vyzerať nový reštart

Do malých predajní do 40m2 môžu vchádzať klienti len po jednom. Personál musí mať rúško a rukavice. Kto nebude rešpektovať nariadenie, bude mu odobratá licencia. V praxi to znamená, že keď budete napríklad v Benátkach, tak na to aby ste mohli vojsť len tak zo zvedavosti do obchodíkov so suvenírmi, tak budete musieť čakať v rade. Už počujem to frflanie na tých, ktorí si nič nekúpia…

V mestskej hromodnej doprave sa bude môcť cestovať len po sediačky a každé druhé sedadlo musí byť voľné. V praxi to znamená, že na dvojsedačke môže sedieť len jeden, a v radovej sedačke musíte vynechať jedno miesto.

Zamestnancom vo fabrikách pred vstupom do haly bude odmeraná teplota a v prípade zvýšenej teploty nad 37°C bude urobený test. Jednotlivé pracoviská zamestnancov budú musieť rešpektovať vzdialenosť jedného metra. Ak to nebude možné, zamestnávateľ bude musieť robiť prevádzku na dve alebo na tri smeny. V praxi to znamená, že ak nejaký bonzák zamestnanec, ktorý bude chcieť robiť problémy zamestnávateľovi, odfotí si ďalšieho zamestnanca, ktorý sa napríklad rozpráva s kolegom, pošle to na políciu, tak majiteľ firmy môže čeliť uzavretiu závodu.

 

Reštaurácie a bary

Ak je bar menší ako 40m2, tak do vnútra sa bude môcť vchádzať len po jednom. V praxi to znamená, že ten kto si bude chcieť dať napríklad kávu na stojáka, tak bude musieť vonku čakať v rade. V prepočte na minúty by to vyzeralo asi tak, že na jedno vypitie kávy na stojáka a zaplatenie klient využije 5 minút. Čiže keď ste v rade na desiatom mieste, tak sa do baru dostanete asi tak o hodinu (samozrejme keď sa klientovi nebude chcieť po káve aj srať). Majiteľ baru musí dbať aj na vzdialenosť klienteli pred barovým pultom tak, aby boli klienti od seba vzdialení na jeden meter. To isté platí aj pre pokladňu, pretože ten kto vás obsluhuje nemôže chytať peniaze a manipulovať s pokladňou. Stoly musia byť od seba vzdialené na dva metre a je viac ako pravdepodobné, že za jedným stolom budú môcť sedieť len členovia spoločnej domácností, alebo budú musieť rozdeliť stôl plexisklom ako pri návšteve vo väznici(foto).

Ako čerešnička na torte je aplikácia v mobilných telefónoch „Immuni“ (Imúnni) alebo náramky, ktoré dostanú od lekára tí, ktorí nemajú mobilné telefóny (Také niečo ako keď ste v nejakom hotely alebo rezorte a farba náramku identifikuje či máte zaplatenú polpenziu alebo celú penziu. V prípade ak si aplikáciu nanainštalujete, váš pohyb môže byť obmedzený. O obmedzenosti pohybu sa bude ešte diskutovať. Naďalej sa píše, že aplikácia bude anonymná. Aplikáciu som si stiahol a prvá vec čo si aplikácia pýta, aby som jej povolil ovládať mikrofón, rubriku a gps… Keďže aplikácia sa dá stiahnuť len cez google play, v ktorej musíte byť cez google zaregistrovaný, tak je absolútne primitívne si myslieť, že aplikácia je anonymná.
Myslíte si, že všetky tieto nariadenia budú trvať mesiac dva? Pochybujem, pretože virológovia už začínajú predpokladať na jeseň s druhou vlnou vírusu.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies