Aktuality sa pokúsili spojiť podnikateľské aktivity Páteka s Kočnerom

Dnes sa Aktuality.sk, respektíve redaktori Turčak a Szabo pokúsili spojiť Mariána Kočnera s Pátkom. Predsa len aktuality potrebujú násť nový dôvod prečo je Kočner objednávateľom vraždy. Je tu však vážny problém – trestný spis. vo veci vraždy Jána Kuciaka, z ktorého vyplýva, že Kočner nemal spoločný biznis s Pátkom, nemal väzby na firmu Petroltrans a výhražný list, ktorý dostal Ján Kuciak po zaslaní otázok vedeniu tejto spoločnosti ani náznakom nesúvisel s Mariánom Kočnerom.

Po zaslaní otázok Jánom Kuciakom, dostal výhražný listi, čo bude nasledovať ak neupustí od zverejnenia textu. Budú ho riešiť „nielen právne“. Ján Kuciak vydal text 19.12. 2017. Po vydaní textu bola zadaná objednávka na jeho vraždu.

Na túto skutočnosť upozornil Marián Kočner na pojednávaní, Každý kto sa oboznámi s touto časťou spisu, ku ktorej samostatne vypovedali aj redaktori aktualít, minimálne zistí, že zisk Kočnerových firiem bol v porovnaní so ziskom tejto spoločnosti pľuvancom v mori.

Mimochodom Kočner sa Kuciakovi vyhrážal, že bude zbierať špinu na neho a jeho rodinu.
Ľudia zo spomínanej firmy Petroltrans sa vyhrážali, že bude riešený nielen právne.

Pri riešení sporu právnou cestou prichádzajú do úvahy civilne žaloby voči Aktualitám alebo redaktorovi, prípadne trestné oznámenie na Jána Kuciaka.

Aké je ale riešenie „nie právnou cestou“?

Môj status k textu Jána Kuciaka zo dňa 19.12.2017,  ktorý spustil vyhrážanie v pravom zmysle slova, označil pred niekoľkými dňami redaktor Vagovič termínom konšpirácia. Otázkou zostáva, či v priebehu niekoľkých dní zmenil názor, alebo si iba uvedomil, že skutoční vlastníci schovaní za bielym koňom, by mu mohli znepríjemniť život. V tejto firme medzi skutočnými konečnými užívateľmi výhod je viac predstaviteľov SIS a policajných zložiek ako je únosné.

Isté je iba to, že Marián Kočner nemal s firmou Petroltrans žiadne spoločné aktivity.

Aktuality možno konečne prišli na to že, komunikácia v aplikácii Treema typu “ Dnes sneží … mám v pi ..i, prípadne porozprávanie o sne k odsúdeniu na doživotie, najmä po zverejnení komunikácie, evidentne postačovať nebude.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies