Najvyšší súd vzal Pavla Ruska do väzby

Najvyšší súd SR (NS SR) vzal bývalého riaditeľa TV Markíza a exministra hospodárstva Pavla R. do väzby. Ako pre médiá uviedol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta, dôvodom je obava z úteku obžalovaného. Šanta tiež dodal, že súd u Pavla R. konštatoval porušenie pravidiel náhrady väzby formou monitorovacieho zariadenia, a to údajne v „desiatkach prípadov“.

Pavol R. sa v utorok 15. decembra nedostavil na verejné zasadnutie, na ktorom mal NS SR rozhodovať o odvolaniach v kauze miliónových zmeniek. Súdu totiž poslal ospravedlnenie s tým, že ho deň predtým pri behu neznámy páchateľ polial kyselinou. Polícia vo veci začala trestné konanie, prokurátor Šanta ako aj právni zástupcovia spoločnosti Markíza Slovakia však jeho neschopnosť účasti na zasadnutí spochybnili. Súd nakoniec verejné zasadnutie odročil na 12. a 13. januára.

Bývalého riaditeľa Markízy spolu s podnikateľom Marianom K. Špecializovaný trestný súd vo februári tohto roku uznal za vinných z falšovania zmeniek, ktorých vyplatenia sa v občianskoprávnom konaní domáhal Marian K. Obom zároveň uložil tresty 19 rokov väzenia.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies