Aktualizované opatrenia, ktoré začnú platiť od stredy

Od stredy 27. 5. sa uvoľnia ďalšie obmedzenia pre vnútorné prevádzky, verejné stravovanie a služby. Nejde o ďalšiu fázu uvoľňovania obmedzení, ale len o čiastočnú aktualizáciu.

Vnútorné prevádzky budú môcť fungovať ak zabezpečia aspoň 15 metrov štvorcových na zákazníka, alebo dvojmetrový odstup medzi zákazníkmi, alebo v prípade verejného stravovania dvojmetrový odstup medzi okrajmi stolov. Prevádzky verejného stravovania bude možné mať otvorené aj po 22.00 hodine, avšak len pre uzatvorenú spoločnosť. Zároveň bude potrebné viesť zoznam účastníkov takejto akcie pre Regionálne úrady verejného zdravotníctva.

Do ôsmich krajín budú môcť Slováci ísť od stredy bez karantény až na 48 hodín. Ide o Rakúsko, Česko, Maďarsko, Poľsko, Chorvátsko, Slovinsko, Nemecko a Švajčiarsko. Doteraz sa človek musel vrátiť do 24 hodín.

Fitness centrá sa aj napriek protestom od stredy ešte neotvoria, všetky vnútorné športoviská budú otvorené až od 3. júna. Zákazníci nebudú musieť mať rúška. Prevádzka bude musieť zabezpečiť dvojmetrové rozostupy alebo 15 metrov štvorcových na zákazníka. Povolené budú sprchy aj šatne.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies