Bezradný Krajčí vo vakcinačnom a dátovom pekle

“Áno, som bezradný,” vyhlásil na tlačovej konferencii minister zdravotníctva Marek Krajčí, a to počas tlačovky, keď v podstate oznámil, že vláda bude opäť predlžovať núdzový stav, lebo Slovensko bude pravdepodobne aj o dva týždne v čiernom pásme.

Bezradnosť nie je len u Krajčího, ale bezradná je celá vláda Igora Matoviča, ktorá sa už týždeň hrá na koaličnú krízu namiesto toho, aby riešila situáciu, do ktorej nás dohnala neschopnosť reagovať na pandemickú situáciu na Slovensku, či už niekoľkokrát dokázané nezmyselné plošné testovanie, ktoré je len nechutným biznisom za státisíce eur týždenne.

Bezradní sú aj dátoví analytici ministerstva zdravotníctva, a to minimálne v prípade štatistík ohľadom plošného testovania, keď oficiálne údaje spochybní každý s prístupom na internet a spočíta počet testov v jednom okrese na Slovensku, pričom zistí, že aj bez dát z MOMiek, ktoré sú viazané mlčanlivosťou má viac dát ako Inštitút zdravotných analýz a pozitivita sa líši rádovo o polovicu, pričom aj tá oficiálna hlboko pod jedným percentom je skôr štatistická chyba ako podstatný údaj o pandémii. Načo sú nám celoslovenské manévre v testovaní, keď špajchlovačka za miliardu eur nerozhoduje o ničom, ani len o farbe v semafore? Na nič, je to len biznis, potvrdený koaličnou poslankyňou Janou Bittó Cigánikovou, ktorá ho vyčíslila na celú miliardu eur, ale čo nás po “penťáckej lobistke”, odpovedal by určite Matovič!

Bezradnosť sa do tretice ukazuje aj vo vakcinačnej stratégii Slovenska! Hoci, je vakcína nedostatkovým tovarom štát už stihol zaplatiť 80 tisíc eur za propagáciu, v ktorej nás prezidentka Zuzana Čaputová a iné “hviezdy” presviedčajú, že vakcína je sloboda, víťazstvo a podobné klišé nezmysli. Reklamná kampaň na vakcínu pripomína pieseň od Braňa Hronca zo sedemdesiatych rokov “Kúpte si banány!”, v čase nedostatku banánov malo ísť o provokáciu a recesiu. Provokuje dnes prezidentka s vakcínou?

Bezradnosť vlády podčiarkuje neustále omieľanie potreby vakcinácie, pričom tieto vyhlásenia, a to paradoxne, nedvíhajú tlak len antivaxerom, ale aj podporovateľom očkovania. Vakcíny chtivý občan netrpezlivo čaká na svoju možnosť prihlásenia sa a v tom, ako inak zistí, že vláda neočakávala až taký záujem a bezradne sa pozerá na kolabujúci systém objednávania! Riešenie? Do týždňa to životaschopná vláda vyrieši. Do týždňa! Nejednému antivaxerovi musí po slovách bezradnosti a padajúcom systéme zaplesať srdiečko, veď oni nie sú schopní zaočkovať ani tých čo o to majú záujem a už rokujú o očkovacích pasoch, ktoré boli pred rokom hoaxom, ktorým nás antivaxeri strašili.

Kým vláda sa hrá na koaličnú krízu, tak reálna kríza je v spochybniteľných dátach o pandémii, kde “sranda” Ag testy nahradili celosvetový “zlatý štandard” PCR testov, krízu máme v nemocniciach a zdravotníctve, keď za tri mesiace zomrelo už takmer šesťtisíc ľudí a jedinou krízou, ktorou trpí vláda Igora Matoviča je bezradnosť a pocit nenahraditeľnosti, lebo “bubu mafia”. Je možné s bezradnou vládou vyjsť z vakcinačného a dátového pekla?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies