Bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú prepustili z väzby

Dozorový prokurátor kauzy známej ako Fatima dnes príkazom prepustil obvinenú bývalú štátnu tajomníčku Moniku J. z väzby. Ako informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan, dôvod kolúznej väzby vo vzťahu k jej osobe podľa prokurátora pominul.

„Úrad špeciálnej prokuratúry v tejto súvislosti pripomína, že starostlivo a dôkladne posudzuje existenciu dôvodov väzby u každej jednej obvinenej osoby, ako aj zákonné možnosti jej nahradenia. V posudzovanom prípade sa preto konštatuje, že dôvod na ďalšie väzobné stíhanie obvinenej pominul,“ povedal Skladan.

Moniku J. a bývalého sudcu Richarda M. zadržali v marci 2020 v rámci akcie Búrka, ktorá bola zameraná na korupčnú trestnú činnosť sudcov. Moniku J. po prepustení z väzby Špecializovaným trestným súdom vzal do väzby Krajský súd v Trnave. Dôvodom je kauza známa ako Fatima. Podľa obvinenia Monika J. pomohla v minulosti získať členovi skupiny sýkorovci Petrovi Čongrádymu nehnuteľnosť v Trenčíne za úplatok tri milióny slovenských korún.

Poslanci schválili procedurálny návrh, aby z väzby priviezli exriaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies