KOLLÁR: S ministerkou spravodlivosti sa dohodli na úprave kolúznej väzby

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) sa dohodol s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí) na úprave kolúznej väzby. Povedal to na tlačovej konferencii v Národnej rade SR (NR SR) s tým, že návrh bude vládny a predloží ho šéfka rezortu spravodlivosti. Podotkol, že rokovania neboli jednoduché a diskutovali aj s právnikmi a odborníkmi.

Kollárovi sa podľa jeho slov nepodarilo dosiahnuť všetko, „ale rešpektujem pani ministerku, že tiež potrebovala udržať niektoré procesy v chode, aby neboli narušené,“ doplnil. Podotkol, že tento spor je zažehnaný. Zdôraznil, že keď dnes prejde návrh na vláde, hnutie Sme rodina stiahne svoju novelu Trestného poriadku z parlamentu.

Podľa Kolíkovej obaja spravili ústupky. „Z právneho hľadiska ten text vytvorí menší priestor na špekulácie, že by sa mohol nadužívať tento inštitút kolúznej väzby,“ vysvetlila. Je však presvedčená, že sa nenadužíva. Lehota kolúznej väzby sa má skrátiť zo siedmich mesiacov na päť mesiacov.

VIDEO: Fico označil Matoviča za hlavu zločineckého gangu a zverejnil výpoveď, ktorá manipulovala vyšetrovanie po dohode s prokurátorom

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies