VIDEO: Fico označil Matoviča za hlavu zločineckého gangu a zverejnil výpoveď, ktorá manipulovala vyšetrovanie po dohode s prokurátorom

Bývalý premiér Robert Fico (Smer-SD) hovoril o fungovaní systému, kde ľudia budú sedieť vo výkone väzby aj za cenu hrubého porušovania zákonnosti, spravodlivosti a princípov právneho štátu.

Úradný záznam vypracovaný vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) z marca roku 2021 podľa predsedu strany Smer-SD Roberta Fica dokazuje, že na Slovensku sú manipulované policajné vyšetrovania prostredníctvom takzvaných profesionálnych svedkov.

„Máme úradný záznam, opäť sme si z troch zdrojov overovali a potvrdili nám, že áno. Je to úradný záznam z marca tohto roku, ktorý píše vyšetrovateľ PZ SR. Nebudem hovoriť jeho meno, ale ide o NAKA. Tento vyšetrovateľ správne napísal záznam o tom, aký mal telefonát s tzv. svedkom na objednávku Petrom Petrovom alias Tigrom,“ vyhlásil Fico s tým, že svedok bol vyšetrovateľovi ponúknutý prokurátorom všeobecnej prokuratúry.

Keď sa vyšetrovateľ so svedkom skontaktoval, ten mu podľa záznamu povedal, že sa chce pomstiť bývalému policajtovi, ktorý ho vyšetroval v inom konaní.

„Peter Petrov mu povedal: na moju otázku, na čo teda chce v mojom spise vypovedať. Svedok Petrov uviedol, že on chce vlastne uje**ť dôležitého človeka – policajta. Pretože vlastne expolicajt tohto svedka natrel v inom konaní, teda sa chcel pomstiť. A preto sa dohodol svedok Petrov s prokurátorom doktorom Repom, že ak bude vypovedať v tejto veci a ešte aj v inej veci, kde mal bývalý policajt aktivity, tak mu dá Repa pokoj a nebude ho riešiť za jeho veci,“ dodáva.

„Že mu chce urobiť zle, spôsobiť trestné stíhanie, že chcel kriminalizovať jedného dôležitého človeka,“ povedal Fico. Svedok mal pritom podľa predsedu Smeru dohodu s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry. „Ak bude vypovedať, tak mu dá prokurátor pokoj a nebude ho riešiť za jeho veci,“ uviedol Fico s tým, že policajt, ktorý bol autorom záznamu, tento postup odmietol.

Celá vec podľa Fica dokazuje absolútnu manipuláciu s trestnými konaniami. „Udavači-svedkovia sú objednávaní, dostávajú rôzne výhody,“ povedal s tým, že informácie medializované v poslednom období ho ešte viac utvrdzujú o nevine bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, bývalého šéfa polície Tibora Gašpara a ďalších stíhaných osôb.

Podľa Ficových slov sa ďalej vyšetrovateľ vyjadril, že svedok bude vypovedať tak, ako mu povie, lebo si Repa potrebuje vyriešiť seba. „Aby som bol spokojný aj ja, aj on,“ tvrdí, že policajta nemenuje, lebo chce ponechať mieru anonymity. „Že mi Repa dá pokoj a nebude riešiť moje veci,“ má údajne vypovedať svedok Petrov v marci 2021.

Orgány činné v trestnom konaní by podľa Fica mali svoju pozornosť obrátiť na šéfa OĽaNO a ministra financií Igora Matoviča. „V pondelok sme preukázali, že 20 miliónov dostala SIS ako prestupovú cenu za Ľudovíta Makóa,“ povedal Fico s tým, že bývalý predseda vlády sa dokázateľne stretával okrem Ľudovíta Makóa aj s ďalším kajúcnikom Bernardom Slobodníkom.

Podľa Fica sú svedkovia manipulovaní a hovoria to, čo im pomôže k nižším trestom. Opäť sa obul do pravidiel kolúznej väzby. „Ako je možné, že ste nechali informáciu zo 17. mája so stretnutím v SIS vo vzduchu? Ja sa tiež nechcem nechať zastreliť, lebo tu ide o kejhák,“ vyzýva Fico novinárov.

„Matovič je dnes hlava nejakého zblázneného gangu, ktorý sa rozhodol, že ide aj za hrubého porušovania zákonnosti, spravodlivosti a princípov právneho štátu presadiť aby to tu fungovalo tak, že ľudia budú sedieť vo výkone väzby,“ dodal Fico.

Pozrite si tlačovú besedu strany Smer-SD k tejto téme od cca 9-tej minúty:

Predseda Smeru-SD Robert Fico zverejnil na pondelkovej tlačovej konferencii správu, ktorá má dokazovať manipulovanie vyšetrovania v prípade bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

Má ísť o komunikáciu vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorá podľa Fica odkazuje na riadenie výpovedí svedkov v korupčných kauzách. Tvrdí, že cieľom tohto diania je zničenie opozície.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies