Poslanci schválili procedurálny návrh, aby z väzby priviezli exriaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) prerušili neverejnú schôdzu, ktorá sa týka stretnutia najvyšších predstaviteľov štátu v budove Slovenskej informačnej služby (SIS). Schválili totiž procedurálny návrh, aby z väzby priviezli bývalého riaditeľa SIS Vladimíra P. Novinárom to v parlamente povedal Ondrej Dostál (klub SaS). Dodal, že návrh predniesol nezaradený poslanec Tomáš Taraba a po ňom aj predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico.

„Teraz NR SR bude čakať, či privezieme bývalého riaditeľa SIS z väzby. Momentálne prebieha grémium,“ podotkol Dostál. Podľa jeho slov nemá vedomosť, že by už niekoho doviezli z väzby do pléna NR SR. „Neviem, akým spôsobom by to mohlo súvisieť s priebehom schôdze a s tým, čo má byť prebraté na schôdzi, pretože sa pán Vladimír P. nezúčastnil na tom stretnutí, o ktoré má ísť,“ zdôraznil Dostál.

To, že Dostál informoval médiá o danom procedurálnom návrhu, označil predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina) za trestný čin. Na novinársku otázku, prečo hlasoval za to, aby priviezli Vladimíra P. z väzby do parlamentu, odpovedal, že to tak cítil. „Stále som presvedčený o tom, že kolúzna väzba sa nadužíva,“ dodal na tlačovej konferencii.

VIDEO: Fico označil Matoviča za hlavu zločineckého gangu a zverejnil výpoveď, ktorá manipulovala vyšetrovanie po dohode s prokurátorom

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies