Celoplošné testovanie je plytvaním síl zdravotníkov aj financií

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) tvrdí, že pre zvládnutie aktuálnej kritickej situácie je kľúčová dôvera medzi občanmi, čelnými predstaviteľmi štátu a prizvanými odborníkmi.

Ďalšie celoplošné testovanie v avizovanom rozmere je podľa mimoparlamentného Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) plytvaním silami zdravotníkov aj financiami. V tlačovej správe to uviedol Stano Župa z komunikačného oddelenia KDH. Vzhľadom na ochranu života podporujú aj dobrovoľné očkovanie proti COVID-19 a žiadajú vládu, aby poskytla maximálnu súčinnosť pri urýchlení očkovania. Mala by tiež jasne kvantifikovať a časovo rozplánovať zabezpečenie dobrovoľného očkovania populácie a neprenechávať ho len na nemocnice. Hnutie tvrdí, že pre zvládnutie aktuálnej kritickej situácie je kľúčová dôvera medzi občanmi, čelnými predstaviteľmi štátu a prizvanými odborníkmi.

„Uvedomujeme si extrémnu vyťaženosť zdravotníkov a pomocného personálu, ktorých potrebujeme pri lôžkach chorých, na manažment domácej liečby a odborné usmerňovanie obyvateľstva v napätej situácii. Apelujeme podporiť také cielené a indikované testovacie stratégie, ktoré umožnia ochrániť kolektívy zamestnancov aj rodín od nákazy, s čo najmenším ďalším zaťažením zdravotníkov,” objasnila tímlíderka KDH pre zdravotníctvo Monika Kolejáková. Celoplošné testovanie v avizovanej podobe odmietajú.

Župa priblížil, že KDH súhlasí so snahou všetkými dostupnými legálnymi opatreniami znížiť šírenie vírusu aj za cenu obmedzenia pohybu či nariadenia karantény. Dodal, že maximálny ohľad by sa mal brať na udržanie ekonomiky a finančnú podporu ohrozených odvetví. „Aby bolo Slovensko sebestačné, KDH vyzýva podporiť domáci vývoj a výrobu testov s jednoduchšou technikou odberu,“ zhrnul Župa. Podľa Kolejákovej je kľúčové, aby si súčasná vládna koalícia nevytvárala fiktívnych nepriateľov, ale podporovala spoluprácu.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies