Strana „Dobrá voľba“ podáva podnet pre vážne podozrenia z naplnenia viacerých trestných činov

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) opakovane obvinil ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), že včas nenakúpil antigénové testy, podľa Matoviča na to životmi doplatí 4 300 ľudí.

Mimoparlamentná strana Dobrá voľba podáva podnet orgánom činným v trestnom konaní pre vážne podozrenia z naplnenia viacerých trestných činov. Konkrétne ide o šírenie nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby, marenie úlohy verejným činiteľom a všeobecné ohrozenie a usmrtenie. Dôvodom je, že premiér Igor Matovič (OĽaNO) týždne verejne oznamuje porušenie zákona ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS), pritom sám nijako nekoná, čím sa stáva spoluzodpovedným a spoluvinným. V tlačovej správe o tom informoval tím Dobrej voľby s dodatkom, že podľa Matovičových slov je Sulík zodpovedný za spôsobenie nakazenia tisícov ľudí, za ich smrť a miliardové škody. Strana preto podáva podnet orgánom činným v trestnom konaní, aby dané skutky prešetrili.

DOBRÁ VOĽBA už niekoľko týždňov upozorňuje, že nie je možné iba verejne oznamovať porušenia zákona a vyplakávať na sociálnych sieťach o škodách, ktoré svojou nečinnosťou spôsobil vlastný minister, ale je potrebné konať. Premiér Matovič však do dnešného dňa nezjednal žiadnu nápravu. „Očakával som, že sa premiér postaví k danej situácii ako chlap a v prvom rade bude hájiť právo a občanov. Potvrdzuje sa, že aj teraz háji len vlastné záujmy a svoje zotrvanie pri moci, predvádza sa a sústreďuje sa na získavanie politických bodov bez ohľadu na skutočné následky. Predseda mimoparlamentnej strany Tomáš Drucker očakával, že sa premiér postaví k danej situácii ako chlap a v prvom rade bude hájiť právo a občanov.Keďže Igor Matovič popísal verejne niekoľkokrát skutočnosti, ktoré napĺňajú skutkové podstaty trestných činov, avšak sám nijako nekonal, DOBRÁ VOĽBA podáva podnet orgánom činným v trestnom konaní pre vážne podozrenia z naplnenia trestných činov šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby, marenia úlohy verejným činiteľom, všeobecného ohrozenia a usmrtenia,“ povedal predseda DOBREJ VOĽBY Tomáš Drucker.

Premiér Matovič opakovane obvinil ministra hospodárstva, že včas nenakúpil antigénové testy. Podľa premiéra na to životmi doplatí 4 300 ľudí a desiatky tisíc ľudí bude trpieť celoživotnými zdravotnými problémami.

Premiér Igor Matovič týždne verejne oznamuje porušenie zákona ministrom Richardom Sulíkom, a pritom sám nijako nekoná, čím sa stáva spoluzodpovedný a spoluvinný. Podľa slov Matoviča je Sulík zodpovedný za spôsobenie nakazenia tisícov ľudí, za ich smrť a miliardové škody. DOBRÁ VOĽBA preto podáva podnet orgánom činným v trestnom konaní, aby dané skutky prešetrili.

Premiér Igor Matovič opakovane verejne vyhlásil, že podpredseda vlády a minister hospodárstva Richard Sulík si nesplnil svoju úlohu – nenakúpil včas a dostatok testov na antigénové testovanie proti ochoreniu COVID-19, a tým spôsobil šírenie nákazy, zbytočné úmrtia a miliardové škody. „Môžem očakávať, že keď sú tam nejaké zmluvy tesne pred podpisom, tak to necháme dobehnúť, ale nové určite po tejto skúsenosti a po 4300 obetiach a jednej miliarde ekonomických škôd, v podstate ministerstvo hospodárstva spáchalo nenakúpením testov, tak určite túto kompetenciu odoberieme,“ povedal premiér Matovič na tlačovej besede 11. januára 2021.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies