Médiá otvorili rok 2022 kampaňou voči ex- riaditeľovi kontrarozviedky SIS – Ľubomírovi Arpášovi

Druhý januárový deň v roku 2020 tzv. kľúčové médiá upozorňovali na pokračovanie hlavného pojednávania v trestnej veci vedenej voči bývalému šéfovi kontrarozviedky SIS – Dr. Ľubomírovi Arpášovi, v termíne 3. Januára 2022 na Špecializovanom trestnom súde. Ako to už býva v posledných rokoch normou v politických procesoch vedených voči bývalým funkcionárom pôsobiacich v brachiálnych zložkách nezabudli zdôrazniť, že Dr. Arpášovi hrozí až dvadsaťpäťročný trest odňatia slobody.

Konkoľove daňové problémy a snaha o korumpovanie

MVDr. Konkoľovi bolo ešte v roku 2016 vznesené obvinenie za krátenie dane jeho firmy Podtatranskej Hydiny ešte z roku 2013. Od apríla 2018 bol vo vyšetrovacej väzbe pre krátenie dane a poistného vo výške 13 414 905,- eur a neoprávnené uplatnenie nadmerných odpočtov DPH vo výške 2 689 712,- eur, okrem toho robil karuselové podvody so zahraničím, s Českom. Taktiež mal problémy s nedoplatkami dane v období, keď požiadal o svoje zastupovanie obžalovaného  JUDr. Poláka a začal rozvíjať zvrátený príbeh. Aj podľa svedectva Timka ( ktorý bol už 17.02.2021 vypočutý na polícii ako svedok, na pojednávaní 5.10.2021 taktiež  vystupoval ako svedok ! a nie obvinený v konaní  ČVS: PPZ-105/NKA-VY4- 2020- a to na základe uznesenia vyšetrovateľa zo dňa 18.02.2021 vylúčil na samostatné konanie )aj  Ľubomíra  Trnovca , ktorý mal byť organizátor zločineckej skupiny spolu s Arpášom., problém je ten, že títo dvaja organizátori sa vôbec nepoznajú a nikdy sa nevideli. Dokonca Ľubomír Trnovec  úplne zmizol zo zorného uhla polície, prokuratúry súdu, nešiel do väzby a už nie je obvinený!!!!vystupuje ako svedok……….Konkoľ robil rôzne pokusy , ako sa dostať k vplyvným osobám, ktoré by mohli rozhodnúť o zrušení rôznych sankcií. Podľa vlastných verzií vynaložil na tento účel stotisícové čiastky, ktoré Timko aj menoval na hlavnom pojednávaní, ale tieto zďaleka nekorešpondujú tými čiastkami a dátumami, ktoré uvádza Konkoľ aj vo svojich podaniach  zo dňa 20.06.2018 ( ČVS: PPZ-619/NKA-PK-BA-2018) , ktoré bolo vyšetrovateľom Bartalošom odmietnuté 29.03.2019.Podal podnet aj  zo dňa 30.12.2019 ( ČVS:PPZ-NKA-OV-604-001/2019- PZ) a ČVS:PPZ-91/NKA-VY-2020 a ČVS:PPZ-92/NKA-VY2-2020.

Nakoniec sa OČTK rozhodli zhrnúť rôzne verzie a časti Konkoľovej výpovede tak, že vyfabulovali z výpovede svedka Makóa závery, podľa ktorých Arpáš mal u Makóa vybaviť pre Konkoľa rôzne výhody za dohodnutú finančnú odmenu. Arpáš na výsluchu po svojom zadržaní uviedol, že s Makóm sa stretol celkom dvakrát, ale ten mu vysvetlil, že čo sa týka Konkoľových aktivít je tu iná príslušnosť daňových orgánov a je vylúčený akýkoľvek jeho dosah na tieto veci, čo len teoreticky. Čo  sa týka Konkoľa, tak kontakt s ním bol zúžený na vybavenie objednávky: Na hlavnom pojednávaní Arpáš uviedol:

Celá moja poradenská činnosť v prospech MVDr. Konkoľa –  som na prelome januára, februára 2018 – bola ukončená tým, že som sprostredkoval doručenie 10-15 stranovej analýzy, ktorú vypracovala AK pána JUDr. Weisa. Už neviem či to bolo emailovým podaním MVDr. Konkoľovi alebo cez JUDr, Poláka alebo cez Mareka Timka.“

Zaujímavosťou a procesnou hádankou zostáva, že ak pre zločineckú organizovanú skupinu treba v spolupáchateľstve stíhať aspoň tri osoby,  v tomto prípade už zostáva za tento skutok obžalovaný iba Arpáš a Polák.

Ako oni dvaja môžu tvoriť organizovanú skupinu?

Ako je možné že angažovaní novinári spustili opätovne nekalú, zavádzajúcu kampaň len voči ex -šéfovi kontrarozviedky Ľ. Arpášovi?

A ako je možné, že v ich vyjadreniach absentujú podstatne vážnejšie informácie súvisiace s nezákonnosťami v konaní a informácie o spoluobvinených?

Fanatická honba na Gorilu a nezákonné praktiky NAKA

Zarážajúcou okolnosťou v informovaní kľúčových médií zostáva zaryté mlčanie o Kauze  nezákonného vniknutia policajného komanda do bytu  Arpášovcov, falšovanie spisu  a ohýbanie zákona.

Extrémne potláčanie občianskych práv cez nezákonné praktiky konkrétnych, všetkého schopných jedincov pôsobiacich v radoch brachiálnych zložiek nášho štátu boli predmetom mnohých textov, nakoľko  väčšina médií poplatných súčasnej vládnej kamarile stále nechce vidieť a reagovať na neutešený stav zneužívania moci a nezákonnosti.

Jednou zo závažných trestných vecí, kde dochádza k priamemu vybavovaniu si osobných účtov cez  ohýbanie zákona a pravdy je aj kauza bývalého vrcholového predstaviteľa Slovenskej informačnej služby Dr. Ľubomíra Arpáša a jeho manželky, o ktorej sme už verejnosť čiastočne informovali.

Aj keď v súčasnosti ešte nie je platne doriešené problematické vniknutie policajného komanda do bytu uvedených manželov v Leviciach ešte dňa 24.11.2020, sú tu závažné otázky smerujúce k dôvodom, pre ktoré sa konkrétne osoby v postavení policajtov a špeciálnych prokurátorov znížili k tak závažnému porušeniu zákona.  Možno boli vedení vidinou raketovej kariéry, získania lepšieho finančného ohodnotenia alebo posilňovania svojho ega dôležitosti a neomylnosti.

Je však na zamyslenie a súčasne je to aj záväzok spoločnosti, aby sa podobné praktiky v budúcnosti už nemohli opakovať.

 

… pokračovanie…

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies