Seniori potrebujú peniaze, nie poukazy na masáže a nechty

JUDr. Fico : Seniori potrebujú hotové peniaze, aby zvládli zdražovanie, nie poukazy na masáže a nechty

Keď po nástupe tejto hrôzovlády bolo treba nájsť okolo 300 miliónov eur na 13. dôchodky, tak neboli, no keď treba podporiť očkovanie dôchodcov, zrazu nie je problém nájsť 500 miliónov eur na akési poukážky, za ktoré si dôchodcovia majú dať v reštaurácii dobrý obed, potom sa dať vymasírovať a urobiť nechty. No nápad z ministerstva financií nemá podporu vo vládnej koalícii a I. Matovič a B. Kollár si myslia, že opozícia bude riešiť ich neustále koaličné spory a zahlasuje za akúkoľvek absurdnosť.

„Držím v ruke jedno z rozhodnutí Úradu pre reguláciu sieťových odvetví o maximálnej cene za teplo v Banskej Štiavnici, kde úrad povolil jednej teplárni zvýšiť cenu za dodávku tepla. A to tak, že priemerná domácnosť zaplatí len za teplo mesačne o 26 eur viac. Za rok viac ako 300 eur, čo je možno jeden dôchodok. Ak k tomu prirátame drastické zvyšovanie všetkých tovarov a služieb, dôchodcov čaká ťažký rok 2022. A Matovič s Kollárom im ako darček za očkovanie ponúkajú obed, masáž a nechty,“ uviedol predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico. Dodal, že koalícia sa má láskavo najskôr dohodnúť medzi sebou.

Navyše, dôchodcovia potrebujú hotové peniaze, aby aspoň trochu zmiernili cenové peklo, ktoré ich čaká a na ktoré sa vykašľali. „Preto, aby bolo úplne jasné, navrhneme v druhom čítaní o tomto návrhu zmeny, aby sa vyplácanie akejkoľvek sumy peňazí pre dôchodcov nepodmieňovalo očkovaním. Ďalej, aby to neboli nezmyselné poukazy, ale hotovosť vo výške 500 eur pre každého dôchodcu, aby si v ťažkom roku 2022 ako tak pomohol. V podstate by sme tak konečne dôchodcom vyplatili trinásty dôchodok.“

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies