Proces s bosorkou

Podľa médií je Zsuzsová volavka, ktorá pre Kočnera zabezpečovala kompromitujúce materiály na vydieranie politikov a podnikateľov, vydieračka, beštia, objednávateľka, či sprostredkovateľka niekoľkých vrážd. Médiá k jej menu  priradili prívlastky, ktoré ani zďaleka nekorešpondujú s obsahom  listín v trestnom spise. Alena Zsuzsová nikoho nevydierala, jej súkromnú komunikáciu s cieľom škandalizovať osoby, s ktorými hovorila zverejnili novinári.

Alenu Zsuzsovú celé Slovensko vníma cez pôsobivé predstavenie policajtov pred súdom po jej zadržaní a cez zverejnenú súkromnú komunikáciu, ktorá bola po zaistení jej telefónov políciou upravená. Mimochodom, v komunikácii  zverejnenej bezprostredne pred voľbami, s cieľom škandalizovať Andreja Danka, na nahrávke nebol dokonca ani hlas podobný hlasu Aleny Zsuzsovej.

Zverejnením rozhovoru Danka a Zsuzsovej sa médiá dopustili trestného činu podľa § 376 Trestného zákona

Médiá postavili hranicu 

O Alene Zsuzsovej médiá popísali veľa, ale podstatné informácie v súvislosti s jej osobou, ktoré jednoznačne vylučujú nielen objednávku vraždy,  ale akúkoľvek spojitosť Aleny Zsuzsovej a Mariána Kočnera s vraždou striktne zamlčujú.

Alena Zsuzsová do roku 2002 pracovala ako tlmočníčka so zameraním na jazyk maďarčina a taliančina, podnikala v realitách. Z pracovného procesu ju vyradilo ochorenie štítnej žľazy, ku ktorému sa pridali nielen sprievodné zdravotné problémy, ale aj vážnym spôsobom obmedzujúca, nevyspytateľná  panická porucha. Špecifickým znakom úzkostných porúch je najmä strach z ľudí, návštev otvorených priestranstiev a zo smrti.  Pre Kočnera prekladala faxy a maily, po ohlásení založenia strany Cieľ zabezpečovala podpisové hárky k  registrácii politickej strany. Obchodovala s príčeskami a vlasmi.

Novinári, v snahe vyhnúť sa sprístupneniu informácií o vážnych okolnostiach a rozporoch trestného konania od obvinenia Zsuzsove,j riešia jej vlasy, pohoršujú nad náhradou zubov, zdôrazňujú, že pred väzbou sa o seba starala, prípadne vedú polemiky o cene umelého chrupu. Vážnym rozporom, ktoré vylučujú účasť Zsuzsovej a Kočnera na vražde, sa účelovo vyhýbajú. Mali by sme si však uvedomiť, že kauza vraždy dvoch mladých ľudí, respektíve kolegu, v slušnej spoločnosti nemôže kĺzať do roviny osobných útokov voči obvinenej.

Alena Zsuzsová

Údajná sprostredkovateľka vraždy Jána Kuciaka je obvinená na základe jedinej svedeckej výpovede v súčasnosti už odsúdeného Zoltána Andruskóa. Paradoxne svedka, ktorý po intenzívnom školení pracovníkmi operatívy, niekoľko krát systematicky menil a rozvíjal výpovede a pri psychologickom vyšetrení priznal, že spolupracoval a riešil svoje výpovede s policajtmi, ktorí mu prisľúbili, že pokiaľ bude vypovedať podľa predstáv obžaloby bude mu vymeraný trest vo výške deväť rokov, po šiestich rokoch bude prepustený z väzby. Andruskó zároveň dostal prísľub, že ak pristúpi na ďalší obchod, porozpráva, respektíve obviní z trestnej činnosti ministerku Sakovú a Richtera, bude mu trest ešte znížený.

Z výpovedí Zsuzsovej, z obsahu telefónov, a ďalších dôkazných prostriedkov  jednoznačne vyplýva, že Alena Zsuzsová pre Kočnera neobjednávala u Andruskóa vraždu Jána Kuciaka. . V spise sa nachádzajú aj úradné záznamy polície, podľa ktorých komunikácia zaistená v mobilných telefónoch obvinenej nevykazovala žiadnu trestnú činnosť, na ktorej by sa Alena Zsuzsová podieľala.  V úradnom zázname z analýzy komunikácie Zsuzsovej a Andruskóa sa uvádza napríklad aj to, že neboli zistené žiadne relevantné informácie, dôležité pre trestné konanie.

Zo zaistených technických prostriedkov, kamerových systémov ako aj obsahu mobilných telefónov, získaných operátormi je evidentné, že s vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej  nemá Alena Zsuzsová, podobne ako Marián Kočner, nič spoločné. Dokonca, tvrdenia Zsuzsovej uvádzané v rámci výsluchov sú pravdivé.

Trestný spis, ktorým disponujú takmer všetky spriaznené redakcie

Takmer v každom texte publikovanom v súvislosti s trestnou vecou vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, vyskytne sa zmienka o tom, že redakcia disponuje s trestným spisom vo veci vraždy. Na mieste je preto otázka, prečo novinári neposkytujú informácie zo spisu, ale stupídne vyjadrenia právnych zástupcov poškodených, prípadne emotívne vyjadrenia rodičov zavraždených. Na mieste je zároveň otázka prečo vznesené obvinenie Zsuzsovej a Kočnerovi, ako aj prečo je podaná obžaloba, keď takmer v tridsaťtisícovom spise nie je proti nim jediný dôkaz. Ako je možné, že informácie uvedené v obžalobe nekorešpondujú s výstupmi z technicko-informačných technológií? A ako sa vôbec podarilo vymyslieť zvrátený príbeh, schopný konkurovať hororom majstra Alfreda Hitchcocka?

Bašternák s Kočnerom sa Kuciakovi vyhrážali vyvraždením celej rodiny, uviedla vo výpovedi matka zavraždenej Martiny Kušnírovej

Šifrantka

Po preverení pravdivosti vyjadrení Aleny Zsuzsovej sa jednoducho orgány činné v trestnom konaní rozhodli neakceptovať obsah komunikácie, ale rozhodnúť, že sa jedná o komunikáciu šifrovanú a dať jej diametrálne odlišný význam. A tak mnohé pasáže „po rozšifrovaní tímom“ pána Juhása nie je možné ani brať vážne.

Pre ilustráciu: Objednala si vraždu prokurátora Žilinku, na stretnutie pri dohadovaní objednávky priniesla Andruskóvi notebook, s celou dokumentáciou zo sledovania novinárov a fotky Kuciaka…

Z výpovede Zsuzovej a analýzy zabezpečených dôkazov pri domovej prehliadke bolo spoľahlivo preukázané, že Alena Zsuzsová nemá a ani nepoužíva notebook,  pár dní po vražde jej Andruskó priniesol desať tisíc eur – nedoplatok úrokov z poskytnutej pôžičky a naďalej až do svojho zadržania v septembri 2018 splácal pôžičku. Keďže peniaze, ktoré Andruskó vracal patrili dcére, obvinená Zsuzsová ich odkladala a po zadržaní políciou na základe testu odtlačkov na vrátených peniazoch bola spoľahlivo zistená DNA Andruska.

Podobne popis objednania vraždy, zadováženie zbrane, či obsah telefonickej komunikácie a postupné upravovanie komunikácie podľa potrieb orgánov činných v trestnom konaní pripomína scény z francúzskej stupídnej komédie oveľa viac ako serióznu policajnú prácu.

Zsuzsová , má smolu v tom,  že komunikovala cez FB Lipšicom, bola priateľkou Kočnera a stala sa Haščákovým nástrojom na odstránenie Kočnera. Potrebu odstaviť Kočnera a Lipšica odštartovalo zverejnenie Gorily.

Vražda Jána Kuciaka, časť 3. – 23 rokov pre zabijaka

Haščák sa rozhodol zabiť jednou ranou dve muchy

Vzťah Daniela Lipšica a Jaroslava Haščáka nikdy nebol priateľský. Po zverejnení Gorily, dovtedy najväčšej korupčnej kauzy, a následných aktivitách Daniela Lipšica, ktorý z pozície ministra vnútra prezentoval na verejnosti vyšetrenie a potrestanie aktérov podieľajúcich sa na kauze, kulminovali vzťahy na bode mrazu.

Ťažením, respektíve diskreditáciou Haščáka a spoločností v portfóliu Penty bol Lipšic natoľko posadnutý, že na Gorile a prešľapoch Haščáka rozhodol sa postaviť svoju politickú budúcnosť.  Neodhadol však silu protivníka a nedokázal ani reálne posúdiť šance na úspech svojej politickej strany, vopred odsúdenej na zánik. Zverejnenie Gorily naštrbilo aj obchodné vzťahy Mariána Kočnera a Jaroslava Haščáka.

Kauza Gorila významným spôsobom finančnou skupinou neotriasla. Obchodní partneri Haščáka vedeli, že vzhľadom na všetkých aktérov, najmä tých v pozadí, vec nebude nikdy doriešená, nakoľko by zmietla aj zvyšok politického spektra, o ktorom sa v tom období striktne mlčalo. Zainteresovaní na veci vedeli, že vo veľkom štýle zriadený vyšetrovací tím, bude „ predstierať vyšetrovanie “ minimálne do doby, kým trestná činnosť zúčastnených nebude premlčaná ako aj to, že nik nebude potrestaný.

Úspešné protesty organizované po zverejnení kauzy Gorila začiatkom roku 2012, podobne kniha Toma Nicholsona ako aj texty skupiny spriaznených novinárov, cez ktorých Lipšic s Grendelom zverejňovali časti vyšetrovacích spisov malo priniesť  Lipšicovi nielen naplnenie vysnívaných ambícií, ale aj likvidáciu všetkých, ktorí vedeli o jeho prešľapoch, či akýkoľvek spôsobom stáli v ceste.  Po založení strany Nova, v roku 2012, rozhodol sa pripraviť najskôr Privat Banku o licenciu. Nariadil kontroly a ľudia okolo Lipšica  pripravovali likvidačný scenár pre spoločnosť Penta.

Predčasný pád vlády zamiešal karty nielen v politike, ale aj v strane, ktorá nemala šancu pokoriť päť percentnú hranicu na vstup do parlamentu. Ani po páde vlády Ivety Radičovej, nepoľavil Lipšic vo svojich aktivitách a posledný deň vo funkcii ministra vnútra  nepravdivo interpretoval predbežné výsledky kontroly v Privatbanke.

Lipšicov exces riešil  Kočner právnou cestou

Marián Kočner, pri ktorom mene intenzívne svietila poznámka, že sa jedná o osobu z mafiánskych zoznamov, podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre porušenie bankového tajomstva a takmer osem rokov sa domáhal riešenia trestnej veci v súlade so zákonom.

Haščákove komando  

Haščák, ktorý zo zverejnenia Gorily, upodozrieval  Kočnera a zároveň vedel o jeho priateľstve s Alenou Zsuzsovou, cez SBS Penty zabezpečil v roku 2012 jej sledovanie a zber informácií o jej príbuzných, priateľoch a cez hackerov nabúranie sa do jej FB profilu, kde narazil aj na komunikáciu s Danielom Lipšicom, v jej mene komunikoval s Lipšicom. Onedlho Lipšic a jeho spolupracovníci neriešili iba napadnutie profilu, ale aj mailovú a faxovú komunikáciu.

Na základe týchto aktivít, respektíve z informácií z napadnutých stránok  bola v roku 2013 zriadená najskôr stránka www.danielito.sk, na ktorej boli nielen zverejnené pikantné komunikácie Lipšica s rôznymi ženami, ale aj komunikácia so Zsuzsovou. Do akej miery boli zverejnené komunikácie pravdivé, vedia iba Lipšic s Haščákom.

Lipšic.net

O rok neskôr, v roku 2014, naplno bežala stránka lipšic.net. Stránka intenzívne, takmer na dennej báza mapovala prešľapy Daniela Lipšica, Milana Krajňáka, Grendela, Kollára, bratov Pčolinských a vlastne všetkých, ktorí sa v súčasnosti podieľajú na moci. Súbežne so stránkou intenzívne niekoľko novinárov zverejňovalo informácie o trestnej činnosti Lipšica a Grendela pri výkone pozícií na ministerstve. Samozrejme aj súčasťou stránky zostavenej najmä z informácií Slovenskej informačnej služby, Vojenského spravodajstva a informácií z nabúranej komunikácie boli pikantné komunikácie listiny a fotografie, nielen Lipšica, ale aj jeho blízkych spolupracovníkov a obnažovanie súkromia a vzťahov Lipšicovi spriaznených novinárov.

Lipšic na zverejnenú komunikáciu s obvinenou Alenou Zsuzsovou, od začiatku reagoval na zverejnené texty vyjadrením, že sa jedná súčasť diskreditačnej kampane kvôli vyšetrovaniu Gorily. Po roku 2018 svoje vyjadrenie upravil o fikciu, že v Gorile mal figurovať aj Kočner.

Paradoxne novinári, ktorí minimálne od roku 2014 vedia, že za ich diskreditáciou v roku 2012 stál Haščák, prezentujú na verejnosti ako objednávateľa Kočnera.

Haščákov nákup „atómových kufríkov“ a ukončenie sporov s Lipšicom  

Stránka Lipšic.net nepriniesla Haščákovi želaný efekt aký očakával, aj keď na základe zverejnených informácií bolo začatých niekoľko trestných konaní voči Lipšicovi, Grendelovi, ale aj Milanovi Krajniakovi. Ten na Haščákové aktivity reagoval najskôr založením stránky „Posledný križiak“ a neskôr vydaním knihy „Banda zlodejov“, kde vlastne celú pozornosť sústredil na aktivity Penty. Navyše sa prevalilo, že na príprave zverejnených materiálov sa podieľa Peter Tóth, bývalí príslušníci SIS a novinári, spolupracujúci dlhodobo s Tóthom. Po ukončení činnosti stránky začal Haščák prejavovať záujem o mediálny trh, respektíve  skupovať podiely v médiách.

Škandalizácia Lipšica zrazila preferencie strany z prezentovaných 5,1 % na necelé dve uvedomil, on si plne uvedomil, že jedinou možnou alternatívou je schovať sa pod krídla Matoviča a ísť do volieb na spoločnej kandidátke, čo v konečnom dôsledku predpokladalo ukončiť ofenzívu voči Haščákovi, financujúcemu štedro stranu OĽaNO. Lipšicove rozhodnutie spolupracovať na odstránení Kočnera urýchlila najmä dopravná nehoda Lipšica, na jeseň v roku 2016, pri ktorej usmrtil chodca. Nemohol si dovoliť odmietnuť spoluprácu na odstránení Kočnera, v čase nehody na základe trestného oznámenia Mariána Kočnera obvinený za vynášanie listín zo spisu a za zverejnenie bankového tajomstva hrozil mu nepodmienečný trest.

Nesprávny odhad Zsuzsovej

Alena Zsuzsová, ktorá akúkoľvek spojitosť s vraždou Jána Kuciaka odmieta, nakoľko Jána  Kuciaka a Martinu nepoznala, podobne ako nikdy pred tým nevidela ich obžalovaných z ich vraždy, v svedeckej výpovedi po zadržaní, nielenže ozrejmila najmä dlhoročné vzťahy medzi Kočnerom, Haščákom a Lipšicom, ale aj označila z jej pohľadu možného objednávateľa:

„ Po dlhej úvahe o tom kto by mohol mať záujem na zničení pána Mariána Kočnera a zároveň by vedel o mne a pánovi Kočnerovi a Andruskóvi som si uvedomila, že je jedna osoba, ktorá všetky tieto informácie má k dispozícií už viac rokov, má moc, kontakty aj peniaze a má dlhodobý konflikt s pánom Mariánom Kočnerom, dokonca je to človek, ktorý sa mňa aj pána Kočnera snažil takto zdiskreditovať. Je to človek, ktorý sa dal nabúrať do môjho facebookového profilu a pred približne siedmymi rokmi zverejnil moju komunikáciu s Danielom Lipšicom na stránke www.danielito.sk a taktiež si v mojom mene vypisoval s pánom Lipšicom, načo som môj FB profil zrušila. Nakoľko som v tej dobe kvôli tomuto mala konflikt s pánom Kočnerom keďže som si myslela, že to bol on si pán Kočner dal zistiť, kto zverejnil túto komunikáciu a tým pádom kto sa mi nabúral do profilu. Dozvedela som sa, že tým človekom bol pán Jaroslav Haščák z Penty, ktorý týmto spôsobom sa nabúral do profilov rôznych politikov za účelom rôznej diskreditácie a manipulácie.

Taktiež som sa dozvedela, že tento človek vie o mojom priateľskom vzťahu s pánom Kočnerom nakoľko aj s ním som komunikovala na Facebooku, a že si dal o mne  všetko zistiť a dal ma sledovať . Dokonca oslovil pána Kočnera s ponukou aby som opäť nadviazala  kontakty na priateľov z politiky, s ktorými som si písala a aby som zbierala na nich kompromitujúce materiály. Toto pán Kočner odmietol a povedal pánovi Haščákovi, že to by som v živote nespravila za žiadne peniaze, a že on sa už so mnou ani nebaví nakoľko som sa pohádali kvôli tomu, že som si myslela, že sa mi tam nabúral a zverejnil tú komunikáciu s Lipšicom on a poslala som ho niekam.

Toto bolo pred šiestimi rokmi. Pán Kočner mu tiež povedal, že ako si to predstavuje, keď po zverejnení komunikácie s Lipšicom všetci títo politici vedeli o mne. Následne sa stali zaujímavé veci, že pánovi Borisovi Kolárovi niekto oznámil, že pracujem pre pána Kočnera a zbieram kompromitujúci materiál na politikov. A tak isto aj pánovi Jurajovi Drobovi, ktorý mi síce veril, že je to hlúposť, ale od vtedy ma volal, že som agentka.“

 

Pokračovanie:

Neprimeraná angažovanosť orgánov a dôkazy, ktoré nie je možné spochybniť ani vyvrátiť …

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies