Bývalý príslušník SIS Pavol Forisch ako svedok v súdnom procese Kuciak, chcel vypovedať aj v iných kauzách, vrátane Gorily 

Včera, 13. januára 2020 sa začal súdny proces vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ktorá sa odohrala vo februári 2018 vo Veľkej Mači. Tak isto sa včera objavil odkaz na fb profile Pavla Forischa. V závere tohto odkazu, ktorý vyznieva tak trochu ako rozlúčka je určitým spôsobom naznačené, že zdravotný stav P. Forischa je stále vážny.

Forisch ako svedok v súdnom procese Kuciak 

Isté súvislosti už dávnejšie naznačovali, že Pavol Forisch, by sa mohol stať zaujímavým, ak nie kľúčovým svedkom, v súdnom procese týkajúcom sa vraždy novinára. Ako som spomínal v predošlých článkoch, Forisch sa netajil tým, že má k dispozícii niekoľko dôkazov k vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Spoločne so svojim kolegom Stanislavom Žiaranom, dokonca asi mesiac po zverejnení vraždy, kontaktovali vtedajších vysokých predstaviteľov NAKA a odovzdali im materiály, ktoré mali pomôcť vo vyšetrovaní. Žiaran a Forisch mali byť na druhý deň v tejto veci na NAKA aj vypočutí. Keď sa však Forisch, ako prvý dostavil na výsluch, nikto o ňom na NAKA nemal vedomosť. Materiály, ktoré odovzdali deň predtým sa tiež „záhadne“ stratili.

Teraz už bývalý šéf tímu GORILA sa v jednom rozhovore vyjadril, že Pavol Forisch bol vypočutý v súvislosti s poznatkami, ktoré sa týkali skutočností poukazujúcimi na závažnú trestnú činnosť viacerých vplyvných ľudí. Pavol Forisch podľa všetkého mal a stále má informácie aj o vražde novinára a jeho snúbenice. Pán Kyselica sa vyjadril, že výpoveď Forischa je riadne zadokumentovaná.

V rozhovore, ktorý som s Pavlom Forischom robil ja, mi tiež naznačil, že má k dispozícii ešte mnoho zaujímavých informácií a taktiež sa vyjadril k vražde vo Veľkej Mači. Podľa jeho tvrdenia, verí tomu, že partia Marček a spol., našla Jána a Martinu v ich dome už mŕtvych. Včera pred súdom sa rovnako vyjadril aj obžalovaný Szabó:

Forisch chcel vypovedať aj v iných kauzách, vrátane Gorily 

Pavol Forisch sa niekoľkokrát v relácii InfoVojny vyjadril, že chce vypovedať o všetkých skutočnostiach, o ktorých má dôkazy a informácie. Vyzval kompetentných, aby ho ako bývalého príslušníka SIS zbavili mlčanlivosti. Dvojica Žiaran a Forisch podala viac ako 50 trestných oznámení, týkajúcich sa trestnej činnosti v najvyšších spoločenských kruhoch a finančnej skupiny Penta. Namiesto prešetrovania ich oznámení, boli v októbri minulého roka zadržaní v rámci policajnej akcie HYENA a obvinení z vydierania spoločnosti Mecom. Hrozí im až 25 rokov za mrežami !!! O spoločnosti Mecom začal pred svojou smrťou písať aj Ján Kuciak, ktorého si potom na „koberček“ do Digital Parku zavolal Haščák. Informácie o Pente poskytla Kuciakovi práve dvojica Forisch – Žiaran.

Ako sa po prepustení zo zadržania vyjadril P. Forisch, polícia mu v rámci domovej prehliadky zhabala kompletnú zdravotnú dokumentáciu a všetky materiály ku kauze Kuciak.

Počas minuloročných Vianočných sviatkov informoval Forisch cez sociálnu sieť, že jeho zdravotný stav je veľmi vážny a súvisí so zadržaním v rámci akcie HYENA. Link na odkaz nájdete tu:

V ústnom rozhovore, ktorý mi poskytol sa o tom taktiež zmienil a povedal mi v krátkosti pár súvislostí, ktoré som publikoval tu:

Pavol Forisch je v kóme

Forisch poslal odkaz 

Včera, 13. 1. 2020, sa na fb profile Pavla Forischa objavil odkaz: 

Pod týmto príspevkom sa začali okamžite množiť komentáre medzi ktorými sa neskôr objavil aj komentár, ktorý v mene Pavla Forischa upozornil, že s jeho facebook účtom pracuje správca. Znamenalo by to teda, že niekoho, v rámci svojich možností, Pavol Forisch požiadal o zverejnenie odkazu. Alebo Pavol Forisch vôbec netuší, že sa s jeho účtom pracuje. V tomto smere môžeme naozaj iba špekulovať, kto je tým správcom:

Zdravotný stav P. Forischa je naďalej veľmi vážny

Informácie o P. Forischovi sa v súčasnosti získavajú veľmi ťažko. Keďže opustil Slovensko s podozrením, že bol otrávený, vyhľadal pomoc v zahraničí a podľa jeho slov požiadal aj o politický azyl. Preto sa v súčasnosti nedá vôbec zistiť, ako to s Forischom zdravotne vyzerá. Jediná aktuálna informácia hovorí, že jeho stav je veľmi vážny. Otázkou zostáva či sa niekto snaží vyvolať cez facebook opačný dojem a aký má nato dôvod. Alebo či sám Forisch, vedomí si vážnosť jeho stavu chce s posledných síl ešte vyslať odkaz.

Na tieto otázky bohužiaľ nepoznám odpovede. Jediné, čo z týchto udalostí cítim je až príliš trpká príchuť celej situácie. Som presvedčený, že by sme to všetko nemali podceňovať, pretože sa to môže stať kedykoľvek a komukoľvek z nás.

Množstvo ľudí chce, aby to dopadlo dobre, ale mnohí sa vyjadrujú aj štýlom, v ktorom absentuje ľudskosť. Ak sa dokáže niekto v komentároch vyjadriť slovami: „nech už všetci skapú…“, vypovedá to hlavne o autorovi takejto myšlienky. V súčasnosti rezonuje v našej spoločnosti hlad po slušnosti, ľudskosti a férovosti. Tak by bolo načase, začať tieto vlastnosti uplatňovať aj v každodennom živote nás všetkých a nielen v rámci hesiel predvolebnej kampane.

Pavol Forisch je v prvom rade ľudská bytosť, ktorá v tejto chvíli pravdepodobne bojuje o svoj život. Tak k tejto informácii pristupujme ako ľudia, ktorí si dokážu život vážiť. Každý jeden. A začnime sa konečne zamýšľať, prečo sa v takomto ohrození mohol ocitnúť. Môže sa to stať totiž každému, kto začne búrať osie hniezdo.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies