Žiaranovi pribudlo nové obvinenie, z ktorého vytŕča opäť kus Penty

Dňa 11.2.2020 bolo vznesené nové obvinenie Stanislavovi Žiaranovi. Jedná sa prebiehajúce vyšetrovanie, takže k detailom obvinenia sa vyjadrovať v tejto chvíli nebudem. Uznesenie som čítal, nakoľko mi ho p. Žiaran poskytol. Obvinenie vzniesol vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného Zboru v Žiari nad Hronom. A znovu sa jedná o vydieranie. Trestné oznámenia na Žiarana podal p. Daniel Štubňa. Na prvý pohľad sa jedná o situáciu, ktorá u bežného človeka vytvorí dojem, že čo to ten pán Žiaran stvára. Ale pravdou je aj to, že celému tomuto aktu predchádzala séria trestných oznámení, ktoré podali Forisch, Žiaran a Nedvěd práve na konanie skupiny ľudí, ktoré sa pohybovali okolo Daniela Štubňu, ale aj na neho samotného.

Žiaran, Forisch a Nedvěd podali niekoľko trestných oznámení

Súčasťou tohto článku sú aj materiály, týkajúce sa trestných oznámení, ktoré podalo občianske združenie Prinášame nádej, zastúpené pánmi Forisch, Žiaran a Nedvěd. Iba pripomínam, že títo páni podali na viac ako 50 trestných oznámení na finančnú skupinu Penta a jej nekalé aktivity. Kvôli konkurzu na spoločnosť Mecom Group si dvaja z nich (Forisch a Žiaran) „vyslúžili“ obvinenie za vydieranie a hrozí im 25 rokov za mrežami.

Trestné oznámenia týkajúce sa Štubňu a spol. sa týkajú machinácií s poľovnými revírmi, podplácaním, manipulovaním dražieb a pod. Dokonca sa v jednom trestnom oznámení objavilo aj krytie ťažkého ublíženia na zdraví jednej ženy a toto krytie zabezpečoval osobne p. Štubňa. Tieto informácie vyplývajú z oznámení, ktoré mi páni poskytli a ktoré tu pripájam.

V prvom trestnom oznámení je popísaný proces okolo zmarenej dražby skupinou osôb okolo pána Štubňu. Toto oznámenie bolo spísané dňa 11.7.2019 a odporúčam si ho celé prečítať.

Toto trestné oznámenie adresovali na GP SR všetci traja spomínaní páni a skutočnosti, ktoré v ňom popisujú sú naozaj zaujímavé.

Ďalšie oznámenie bolo spísané dňa 3.10.2019 Pavlom Forischom a bolo adresované na Úrad špeciálnej prokuratúry. Taktiež sú v ňom zaujímavé informácie.

 

Posledný materiál sa týka doplnenia oznámenia, bol spísaný dňa 24.9.2019 a v ňom sa spomína aj záležitosť, ktorá môže veľmi ľahko súvisieť s obvinením p. Žiarana. Pán Žiaram bol totiž svedkom trestnej činnosti ľudí okolo Daniela Štubňu. Materiál si môžete prečítať tu:

Trojica pánov sa intenzívne venovala tejto skupinke

Z trestných oznámení je zrejmé, že občianske združenie Prinášame nádej sa venovalo zhromažďovaniu dôkazov veľmi intenzívne a dlhý čas. V súvislosti s trestnou činnosťou tejto skupiny ľudí podali viac trestných oznámení . Potvrdili mi a vyplýva to aj z oznámení, že ľudia okolo p. Štubňu majú blízko k finančnej skupine Penta, pre ktorú vlastne tieto aktivity konajú. Je náhoda, že keď sa začne rýpať v Pente začnú sa problémy formou obvinení? Je normálne, že keď niekto odovzdá dôkazy OČTK, odmenou mu je obvinenie z vydierania, ktoré je evidentne vymyslené?

Štubňu v minulosti veľmi intenzívne zastávala aj terajšia europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, ale zrejme nemala príliš presné informácie o poctivých úmysloch jej chránenca. A možno sa jej iba hodil, ako hračka pri pokuse odvolať v NR SR ministerku Matečnú. K tejto téme som našiel článok z redakcie portálu Prehľad správ a môžete si ho prečítať tu:

http://www.prehladsprav.sk/nicholsonova-obhajuje-kriminalne-aktivity-stubnu-prostrednictvom-oligarchov-z-penty/4687?fbclid=IwAR305U00eCtU1wNT0AFDKKE7uY_StUizwdrxh6BVf71_8WNEMhlolYyMC-Q

Spravodlivosť a nestrannosť dostáva v súčasnosti poriadny debakel

To, ako sa v súčasnosti narába s dôkazmi, nahlasovaním trestnej činnosti a hlavne dobrým úmyslom odhaľovať nekalé konanie na vysokých miestach je nehorázne. Arogancia, vyhrážanie, kriminalizovanie tých ktorí robia kopec nadpráce namiesto štátnych inštitúcií sú v dnešnej dobe nevysvetliteľné prejavy. Navyše sa dostáva do módy nový fenomén a to, že sa začínajú vyrábať trestné stíhania a trestné činy. A brániť sa je veľmi ťažké. V tomto smere by mohla najviac pomôcť verejnosť, ktorá sa v plnej sile postaví takémuto správaniu kompetentných. Pretože toto je toxické správanie, správanie štátnych zamestnancov, ktorých psov povinnosťou je slúžiť ľuďom a chrániť spravodlivosť.

Všetci máte právo voliť, ale všetci máte taktiež právo pýtať sa a poukazovať na to, čo sa tu deje. A keď treba, tak aj na najvyššie miesta. Buďte otravní a nedajte im dýchať. Platíte ich vy, preto sa za svoje peniaze nedajte zastrašovať, zneužívať a okrádať. Žiadny človek s plnou peňaženkou, určenou na úplatky, na to nemá právo.

Zdroj: Prinášame nádej o.z., Prehľad správ

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies