JUDr. Goga, bývalý prokurátor Generálnej prokuratúry SR, podal trestné oznámenie na JUDr. Čižnára

Pred niekoľkými dňami sme priniesli informácie ku konaniu Ruskových zmeniek, podľa ktorých v evidencii Slovenskej informačnej služby sa nachádzajú materiály potvrdzujúce, že už 30.júna 2000 bola SIS informovaná o existencii vyrovnania majetkového sporu a vystavení Ruskových zmeniek.Taktiež priebežne prinášame aj informácie o tom, že tieto hlásenia, prípadne informácie k vierohodnosti zmeniek boli k dispozícii nielen v SIS, ale boli aj v evidencii účtovníctva Kočnerových firiem a súd, ako aj prokuratúra od samého začiatku konania vedeli.

Dnes sme dostali kópiu trestného oznámenia, ktoré adresoval bývalý prokurátor Generálnej prokurátúry SR JUDr. Július Goga špeciálnemu prokurátorovi, v ktorom uvádza:

Ako bývalý prokurátor  s hlbokým znepokojením sledujem kroky, ktoré sa v mene Slovenskej republiky ako právneho štátu dejú v najsledovanejšej kauze novodobej histórie a som z toho smutný a hlavne pobúrený do takej miery, že som sa rozhodol  využiť svoje občianske právo opýtať týmto otvoreným listom špeciálneho prokurátora Dr. Kováčika , či sa nejaví, že dochádza  k páchaniu trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa neplnením si povinnosti vyplývajúcej mu z jeho právomoci   ( § 326 Tr.zák.), teda nečinnosťou  priamo zo strany JUDr.Jaromíra Čižnára, generálneho prokurátora SR.

Úrad špeciálneho prokurátora  bol predsa v duchu  Ústavy SR vytvorený aj na to aby zabezpečil preverovanie podozrení sudcov a prokurátorov za spáchania trestného činu v súvislosti s ich právomocou a zodpovednosťou ( § 14 Tr.por.)

Z daného dôvodu týmto otvoreným podaním oznamujem príslušnému orgánu štátu:

druhá strana

Vyjadrenie JUDr. Gogu k porušovaniu zákona marením výkonu prokurátorských kompetencií nie je jediné v tomto prípade. Jeho podanie aj touto cestou špeciálneho prokurátora zaväzuje konať a vzhľadom na mimoriadnosť situácie prijať opatrenia, aby nedošlo k takým následkom, kde občania stratia absolútne dôveru v spravodlivý a profesionálny výkon zákona o prokuratúre a nemuseli potom znášať spoločne následky za úhradu štátom spôsobených škôd.

 

Do redakcie Eurorešpektu prichádzajú maily s informáciami, že aj bežní občania podávajú kvôli vzniknutej situácii trestné oznámenia.

 

Prokurátor nemá právo vyjadrovať sa na verejnosti, v priebehu procesu, k odsúdeniu osôb postavených pred súd. Rozhovor s exprokurátorom JUDr. Júliusom Gogom

O nevyhnutnosti dodržiavania procesných pravidiel v trestných konaniach s ex prokurátorom JUDr. Júliusom Gogom – 2.časť rozhovoru

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies