Stratil sa generálny prokurátor JUDr. Jaromír Čižnár

Nie sme policajti, prokurátori, prečo musíme robiť ich prácu?

Na našom portáli dávame priestor informáciám, ktoré nie sú bežne dostupné v hlavnom prúde. Zdôrazňujem termín slovo informáciám. O tom má byť novinárska práca v spravodajstve!

V súčasnosti denno – denne svedkami situácie, kedy médiá nahrádzajú informácie domnienkami, emóciami, hodnotiacimi úsudkami a postfaktuálnym a postpravdivým balastom.

Problémom je nielen to, že ľudia, odkázaní na uniformnosť hlúpostí, ktoré sú im mainstreamom sypané do hlavy nerozoznávajú realitu od ilúzie. Problémom je i skutočnosť, že čo je uverejnené v hlavnom prúde je PRAVDA a naopak, čo nie je uverejnené v hlavnom prúde NEEXISTUJE.

My sa však neodkloníme od nášho poctivo novinárskeho a investigatívneho konania, a to ani v čase, keď pre pravdu, ktorú vám prinášame, sme v ohrození a v ohrození sú i naše rodiny. Informovali sme, informujeme a budeme informovať. A vy, ľudia uvažujúci, si na základe informácií vytvorte vlastný úsudok, názor, postoj!

Sledujeme divadelné predstavenie

Osoby a obsadenie: jediný spravodlivý – prokurátor Šanta, jediný čestný – advokát Lipšica jediný nestranný – predseda senátu Klemanič.

Dlhodobo sa venujeme trestnej kauze zmeniek Mariána Kočnera. Prinášame analýzy, listinné dôkazy a odkrývame súvislosti. Zaznamenali sme istý posun vo vnímaní tejto kauzy, prejavený v diskusiách ľudí pod rôznymi článkami, čo nás teší. Utvrdzuje nás to v tom, že naša práca nie je márna. Utvrdzuje nás to v tom, že ľudia sú ochotní vnímať informácie. Preto im ich treba poskytnúť.

Hlboko sa skláňame nad občianskou statočnosťou redaktora Infovojny Tomáša Hlaváča, ktorý dnes podal na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie https://www.infovojna.sk/article/dokument-trestne-oznamenie-za-zavazne-informacie-zverejnene-novinarkou-teleki-v-infovojne .

Teší nás, že naša námaha nie je márna. Efekt publikovania závažných informácií by mal byť v tom, aby sa zložky verejnej moci nemohli tváriť, že nevidia, že bezprávie kosí medzi občanmi. Všimli sme si, že trestné oznámenie je adresované generálnej prokuratúre ako inštitúcii. Nie generálnemu prokurátorovi. Nevieme, či je to náhoda, alebo úmysel oznamovateľa. Z informácií, ktoré máme k dispozícii a ktoré sme aj zverejnili vyplýva, že generálna prokuratúra mala informácie zo SIS, ktoré súvisia s kauzou zmenky.

Generálny prokurátor – mŕtvy chrobák

Preto sa pýtame: ako bude s týmto trestným oznámením nakladať generálny prokurátor Jaroslav Čižnár?

Môže nám, občanom tejto krajiny zaručiť, že dodržiaval a dodržiava zákon?

Že bude v tejto veci nestranný? Neidentifikuje náhodou generálny prokurátor Jaroslav Čižnár sám seba ako člena „bližšie nestotožnenej skupine páchateľov“ ?

Vie, alebo nevie o faktoch, ktoré sme priniesli?

A žiadame odpovede. Máme na ne právo. Keď tieto otázky nedostáva Jaromír Čižnár v hlavných správach našich televízií, tak sa ho to pýtajme my, občania. Cez trestné oznámenia, cez zákon o slobodnom prístupe k informáciám, cez jednoduché e-mailové dopyty.

Zobuďme ho! Nech sa netvári tak, ako bulvár: kto nebol v médiách, ako by ani nebol.

Neuzurpujeme si právo na vyhlasovanie rozsudkov o vine – nevine. Žiadame len, aby Jaromír Čižnár ako nadriadený prokurátora Šantu, ktorý je autorom obžaloby, preveril zákonnosť konania svojho podriadeného. Generálny prokurátor má obrovské oprávnenia z hľadiska ústavného rozdelenia právomocí. Vysokej miere oprávnení by mala zodpovedať i vysoká miera zodpovednosti.

Podľa § 7 ods. 4 zák. č. 153/2001 Z. z. Zákon o prokuratúre Jaromír Čižnár zložil sľub generálneho prokurátora:

„Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Budem dodržiavať Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a medzinárodné zmluvy vyhlásené spôsobom ustanoveným zákonom a presadzovať a upevňovať zákonnosť.“

Svojmu sľubu by mal dostáť v celom rozsahu. Ako generálny prokurátor sa nemôže tváriť, že sa nič nedeje, keď na základe obžaloby podanej jeho podriadeným sa súd chystá odsúdiť troch ľudí na vysoké tresty odňatia slobody. Má táto žaloba pod prizmou našich zistení a listinných dokumentov SIS stále svoje opodstatnenie?? Pýtajme sa. Ak nedostaneme jednu odpoveď, ako reakciu na tento článok, občania, pýtajte si odpoveď od generálneho prokurátora prostredníctvom e-mailu na adrese: GPSR@genpro.gov.sk . Skopírujte text nasledovnej výzvy a čakajte, akú zodpovednosť prejaví generálny prokurátor voči každému z vás, ktorého znepokojuje konanie prokuratúry v zmenkovej kauze.

Výzva Generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi:

Vážený pán generálny prokurátor, Jaroslav Čižnár, vyzývame vás, vyjadrite sa verejne

  • k závažným podozreniam, ktoré boli prednesené vo verejnom priestore novinárkou Janou Teleki,
  • k podozreniam uvedeným v trestnom oznámení novinára Tomáša Hlaváča,
  • ku konaniu vášho podriadeného prokurátora Šantu a jeho zákonnosti.

My občania, máme na  vašu odpoveď právo.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies