Upozorniť na podozrenia mestského podniku KOMVAK je životu nebezpečné, vyšetrovania sú manipulované

Aj keď z Komárna neprichádzajú senzačné správy o zatýkaní sudcov a verejných činiteľov, v tichosti sa tu diali a dejú zaujímavé veci. Napríklad vražda bývalého primátora Hurbanova, osoby spájané cez Alenu Zsuzsovú s vraždou Kuciaka, drogový biznis bez potrestaných páchateľov, envirometálne trestné činy, krádež miesta činu polícii, podivné finančné transakcie v mestských firmách, predaj majetku mesta hlboko pod hodnotou, rozkrádanie eurofondov, a tak ďalej. KOMVAK , ktorý pôsobil v regióne aj nad rámec mesta Komárno sa dostával k zákazkám, ktoré boli financované z Eurofondov a to nielen v prípade Hurbanova, kde snaha na spreneveru prostriedkov mala skončiť práve plánmi Basternáka na to upozorniť.

Basternák bol umlčaný a jeho  podozrenia smerujúce k sprenevere a korupcii zo strany spoločnosti KOMVAK neboli prešetrené, miesto toho sa preferuje absurdný motív jeho vraždy s vynechaním najvážnejších podozrení.

Motívom vraždy Lászlóa Basternáka bol biznis s eurofondami

Zaujímavým menovateľom týchto prípadov rozkrádania fondov a rozpočtu mesta sú orgány činné v trestnom konaní. Alebo skôr nečinné?

V roku 2018 sa stal primátorom mesta Komárno Béla Keszegh. Vedúca osobnosť nezávislých, ktorí sa označili 4KN. Človek, ktorý počas predošlých 4 rokov robil viceprimátora, ale prakticky sa dialo v meste už v tomto období to, čo povedal on. Už ako viceprimátor presadí do funkcie riaditeľa a predsedu predstavenstva do mestskej spoločnosti Komvak a.s. bývalého SIS-kára Patrika Rumana.

 Človeka bez akýchkoľvek skúseností, vedomostí či prace, čo sa týka vodárenstva. Do čela obchodnej spoločnosti, ktorá je spájaná s vraždou v Hurbanove, ktorá má problémy pri vykazovaní minutých eurofondov, ktorá má dlžoby vo výške miliónov eur, do čela spoločnosti, ktorá slúžila pre určité politické strany (alebo politika?) ako dojná krava. Rozprava na zasadaní mestského zastupiteľstva netrvá ani 5 minút, a tento človek získava neobmedzenú moc nad obrovským majetkom mesta Komárno. Poslanec Horváth Attila, syn bývalého ústavného právnika Horvátha, blízky priateľ Rumana, navrhuje Rumana preto, lebo ho označil za človeka, ktorý dokáže riešiť finančné problémy spoločnosti Komvak a.s. voči firme Hass s.r.o.. Vraj už ohľadom tejto veci aj jednal. Doteraz radový človek, obyčajný občan mesta ide a jedná o miliónových dlžobách mestskej firmy? Na základe čoho? .

Pochybné obchody mestskej spoločnosti KOMVAK sú predmetom mimoriadne vážnych zistení aj zo strany NKÚ. Tieto následky a upozornenia nikým neboli konzekventne prešetrené a trestnoprávne doriešené.

 

Ovšem človek s bohatými kontaktmi u polície, prokuratúry, a so spravodajskými skúsenosťami, človek vyšetrovaný, postavený mimo službu. Ktorý sa primátorovi mesta môže hodiť.

 

 

Je k dispozícií hĺbková kontrola firmy KOMVaK

V apríli 2019 spoločnosť Komvak búra dom, ktorého strechu tvorí azbestová krytina, neodborne, bez potrebných povolení, ohroziac tým obyvateľov mesta. Pred kamerami sa pretŕča primátor Keszegh, generálny riaditeľ Komvaku Ruman, a viceprimátor Varga, a v takmer priamom prenose vysielajú média ako sa pácha trestná činnosť nedovoleného nakladania s nebezpečným odpadom.

Tu začína príbeh troch ľudí, ktorí na konci leta 2019 zakladajú OZ Nec Arte Nec Marte Komárom-Komárno (preklad: ani lsťou, ani silou), a stanovujú si za úlohu poukazovať na trestnú činnosť vedenia mesta Komárno, pomáhať obyvateľom vo veciach verejných, skvalitniť život v meste, konať tak aby bolo pozdvihnuté mesto Komárno, združovať ľudí ktorí zmýšľajú podobne. Súčasne sa zakladá FB skupina, do ktorej sa v priebehu roka prihlasuje viac ako 2.500 ľudí.

( https://m.facebook.com/groups/663295717504182/)

Od mája 2019 podali členovia OZ množstvo trestných oznámení. Týkajú sa činnosti mesta, alebo mestských organizácií. Ako bolo na začiatku spomenuté: nedovolené nakladanie s nebezpečným odpadom, nedodržanie bezpečnosti pri práci s nebezpečným odpadom, krádež miesta činu, zaujatosť pri vyšetrovaní, porušenie bezpečnosti práce pri práci vo výškach, nehospodárne nakladanie s majetkom mesta, vydieranie, zneužitie právomoci verejného činiteľa, ohováranie, nedovolené nakladanie s osobnými údajmi, atď. Neváhali sme navštíviť aj Generálnu prokuratúru a tu sa domáhať  našej pravdy.

Čo sa však deje v meste Komárno?

No presne to, ako všade inde na Slovensku. To, čo sa deje na najvyšších miestach. Zaujímavým spôsobom sú prideľované prípady určitým vyšetrovateľom – tým správnym, ktorí vedia, „ako majú konať“! Prípady sú vedené „do stratena“, umelo sa ťahá čas, zistili sme podozrivé zmeny vo vyšetrovacích spisoch, stretanie sa príslušníkov polície konajúcich v našich veciach s možnými páchateľmi, a iné podozrivé veci. Prokurátorom v týchto prípadoch je opäť ten „správny“ prokurátor, doktor Konkolovský. Keby inšpekcia MV SR začala preverovať majetky niektorých policajtov v Komárne, a keby konala nezaujato, a keby aj na inšpekcii pracovali ľudia, ktorí chcú odhaľovať trestnú činnosť policajtov, možno by sme tento článok mohli začať inými slovami.

Ak má bývalý štátny zamestnanec majetok 3x prevyšujúci jeho doterajšie príjmy, a orgány to nezaujíma, asi tu máme problém.

Dnešný svet je jednoduchý. Zločinec „ukradne“, podelí sa s policajtom, s prokurátorom, a kruh sa uzatvára, zločinec zostáva nepotrestateľný, a „orgány“ si prídu na svoje. Alebo: mesto ponúkne na predaj majetok, poslanci a primátor tento majetok predajú za 1/3 ceny, pán podnikateľ samozrejme zo zisku dá primátorovi, prípadne poslancom stláčajúcim správne tlačítko pri hlasovaní, policajtovi
a prokurátorovi. A v konečnom dôsledku všetci sa majú dobre. Radový poctivý občan sa len čuduje, že takto beztrestne sa rozplýva nás spoločný majetok.
A my, čo na túto trestnú činnosť upozorňujeme, sme očierňovaní poslancami, primátorom, vyšetrovateľmi, sme sledovaní kriminálkou, alebo vagabundmi, čo nás však neodradí, ale ešte viac povzbudí. Lebo toto je dôkazom, že robíme správnu vec. Že zatíname našu sekeru do živého.

Občianske združenie  Nec Arte Nec Marte Komárom-Komárno vyvíja aj iné aktivity.

V roku 2019 členovia OZ organizujú aj verejno-prospešné aktivity, a v januári 2020 rozbiehajú petíciu za záchranu budovy bývalej polikliniky, ktorá sa nachádza priamo v centre, na centrálnom námestí mesta. Žiaľ, aj v tomto prípade nasleduje útok zo strany primátora. Že by sme mu prekazili jeho plány s touto skvostnou budovou?
Veď už v minulosti navrhli členovia zoskupenia 4KN, aby mesto predalo budovu za 1 €. My sme to nazvali ukradnutie budovy, nie predaj. Dnes už vieme, že Pamiatkový úrad SR vedie konanie, kde sa skúma možnosť zaradenia tejto budovy na zoznam kultúrnych pamiatok.

Mesto tvoria občania.

Mesto patrí občanom.

Naša práca naučiť občanov, aby sa starali o svoj majetok, je v začiatkoch. Máme za sebou len malé úspechy, a čo robíme, robíme v prospech občanov. Občanov, ktorým sa už otvárajú oči.

Pomaly prichádza obdobie, keď bude veľa občanov pozerať na prsty politikov.

A politici budú MUSIEŤ pracovať v prospech mesta, a nie v prospech svojich mecenášov a samých seba.

Podľa svedectva objednávka na vraždu Basternáka prišla z parlamentu

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies