Čo ďalej?

V jednej relácii som sa vyjadril, že to všetko robím pre svoje vlastné deti. V návale spravodlivého pobúrenia a mojej aktivizácie som však zistil, že kovidové témy ma pohltili omnoho viac, ako je vhodné a dosiahol som čiastočný opak toho, čo som dosiahnuť naozaj chcel. Je ťažké v tejto dobe záležitosti vyvažovať a zároveň si udržať odstup a nadhľad. Napriek tomu takmer všetko, čo som s kolegami na mojom blogu zverejnil sa ukázalo v krátkom čase ako pravda. A vôbec ma to neteší.

Práve s takýmto pokusom o nadhľad môžem hodnotiť uplynulé obdobie nasledovne:

Vírus Sars-Cov-2 nie je aktuálne žiadna podstatná téma. A to vôbec. Covid automaty a podobné nezmysly sú len ďalším extra rúškom na Vaše oči. Aby ste aj nevideli, keď už neviete dýchať. To čo nemáte vidieť, práve beží v priamom prenose na summite v Glasgowe. Uhlíková stopa, koniec hotovosti, zdieľaná ekonomika, nepodmienený príjem. A je to pre zúčastnených tak triviálna záležitosť, že pritom zaspával aj americký prezident. Nebudete nič vlastniť a údajne budete spokojní. Dokonalé a dokonané otroctvo.

V Glasgowe sa účastníci nemusia podrobiť režimu OTP a rúška sú len pre kamery. Údajne im púšťajú len studenú vodu kvôli záchrane zemegule. Nádherná myšlienka, najmä keď na summit príde každý predstaviteľ v kolóne minimálne desiatich áut. Ako by povedala istá podivná Grétka: blá-blá-blá…

Pre netestovaných právny postup do vrecka, ako manuál pri šikanóznych policajných kontrolách 

Čo však ešte uvidíme v blízkom čase bude nástup účinkov biologickej zbrane s názvom „vakcína proti ochoreniu kovid“. Je možné, že sa niekedy budem venovať možnostiam liečby postihnutých ľudí (výlučne detí, za ktoré sa rodičia rozhodli nesprávne). Som proti akémukoľvek zasahovaniu do slobody voľby. V tejto dobe si však každý dospelý vyberie. A to je dobre. Ak sa ma totiž po dvoch rokoch vojak dychtivo sledujúci alternatívu alebo lekár opýta, čo si má vybrať: či život (zdravie) alebo službu, pochopil som, že moja misia v tomto momente skončila. Urobil som, čo som vedel.

Kľúč k situácii už objavil a pomenoval aj náš premiér. Asi nechtiac. Najviac sa boja, ak ľudia spolupracujú a správajú sa tak, akoby sa správal normálny človek spred 2 rokov: ak nemá symptómy ochorenia, nakupuje bez obmedzenia dýchania. Hoaxy polície na to reagujú nezrelým golianovským hoaxom s tým, že si neuvedomujú, že napísali aj kus pravdy. Správne identifikovali, že takto bežní ľudia okrem potreby žiť v psychicky zdravom nekonfliktnom prostredí otvorene protestujú najmä proti fašizmu. Reťazec to koniec koncov v TV bývalého hlavného prúdu obnažil do úplnej pravdy: Cena štátom objednaného apartheidu stojí 20.000,- Eur. Výška pokuty za dodržiavanie nevymáhateľných opatrení. Cena, za ktorú sú zahraničné reťazce ochotné prevziať na seba úlohu armády proti obyvateľom Slovenska.

Samozrejme ako vždy, na dehonestáciu toho, čo dosiahne bežné spoločenstvo ľudí sa tu vždy objavia zelené vlajky, dopredu všetkým oznámia, o čo ide, spáchajú reality šou a vytvoria kontext pre štátnu moc, aby mohla všetkých potrestať za výčiny „dezolátov“. No, no, no. Tu sa protestuje, len keď to my dovolíme. A keď sa už naozaj veľmi bojíme, príde zelený alebo červený komparz a pomôže. Inak doteraz neviem pochopiť, ktorá múdra hlava názov „dezolát“ vymyslela. Nedivil by som sa, ak by ako slovotvorný základ poslúžilo slovo destilát.

Čaputová sa v Glasgove hrá na záchrankyňu Matky Zeme

Napriek tomu, že tento text môže vyznievať smutne, opak je pravdou. Dosiahli sme naozaj veľa. Nízka miera zaočkovanosti obyvateľstva nám dáva paradoxne nádej na prežitie. Slováci sú naozaj odolný národ. Prežili všetko. Ktovie, či nás práve preto celoplošne netestovali. Zistiť genetickú podstatu húževnatosti tohto nezničiteľného národa zaujíma iste každého psychicky labilného vodcu. Ale to už je asi otázka na čínsky BGI, prípadne Wellcome Trust a ich eugenikov (viď napríklad aktivity Sanger v Afrike a mnohé iné africké počiny). Kto má chuť, cez pár preklikov si vie nájsť, o koho ide, prečo o nich na tomto mieste hovorím. Nie je to vonkoncom nič tajné.

Chcel som týmto článkom povedať ešte niečo iné: je Vás veľa, ktorí nepodľahli. Cesta je v žití normálneho a šťastného života. Každé pravidlo, ktoré Vám podsúvajú, si vyhodnoťte. Logicky aj intuitívne. Prvoradá je Vaša rodina, Váš život, Vaše zdravie a až potom oficiálne pretláčaná falošná solidarita s inými. Ak ste chorí, noste kľudne rúška alebo aj skafander alebo urobte, čo je najprirodzenejšie: objavte lekára, venujte sa svojej imunite, vzdelávajte sa. Je to na Vás. Buďte príkladom sebe, svojej rodine a svojmu okoliu. Buďte šťastní. Kašlite na koronu a ona sa potom logicky vykašle na Vás. Korona je už dávno iba náboženstvo a má dosť prívržencov, aby sa mohlo registrovať na Ministerstve kultúry (som úprimne zvedavý, kto by sa hlásil na funkcie Hlavného koronera a Sarsibiskupa).

Riešenia sme Vám dali. Všetko bolo povedané. Už nebudeme brať ďalších kovidových klientov. Dokončíme, čo máme rozbehnuté. Ak to bude nutné, niečo zverejníme. Hovorme spolu jasne ukázalo, o čo ide „odborníkom“ štátnej moci, že nestoja o debatu a reagovať sa boja, ak majú oponentúru. Tento projekt dôstojne ukončil moju misiu. Tak to cítim. Už ma okrem mojej rodiny nikto nepotrebuje. Budem sa venovať tomu, čo ma vždy bavilo, a to je právo. Právny štát je v absolútnom rozklade a kým to pôjde, budem sa realizovať v tejto oblasti.

Mám dva odkazy, kto sa v nich nájde, nájde sa:

Aďka: morálka a slušnosť idú ruka v ruke. Je to jeden celok. Nedajú sa oddeliť. Až keď sú v súlade, je to v absolútnom poriadku. Boj na všetkých frontoch je prejav duality, s ktorou sa tváriš, že bojuješ. Nezmyselná rekurzia bez konca. Vír, ktorý Ťa pripraví o silu, ak ho včas nespozoruješ. Nehnevám sa na Teba.

Tibor: Hovoriť krásne a žiť iným spôsobom je rozpor, ktorý tvorí priestor pre manipuláciu. Nemáš priateľov. Obzri sa a zisti, prečo. Vždy je čas sa prebudiť. Aj za nepriaznivých okolností. Nehnevám sa na Teba.

Živým ľuďom: Ak Vás do nejakej prevádzky nepustia, nechcú Vaše peniaze. Skrachujú, je to takto v poriadku. Všetko zlé je na niečo dobré. Nesledujte bývalý hlavný mediálny prúd a oni neprežijú. Nenakupujte u tých, ktorí Vás nechcú, neprežijú. Tvorte sebestačné komunity, lebo štát Vás nepodporí. Naozaj živý, sebauvedomelý človek, prežije vždy. Vytvorte si svoju vlastnú šťastnú realitu. A to je cesta z tmy do svetla, z otroctva do slobody. Nečakajte návrat do normálu. To už nejde. Neexistuje. Svet je na prahu veľkej zmeny a len Vy rozhodnete, aká bude.

Ja som si už vybral. Česť a sloboda. A čo Vy?

Niekto je možno bez viny …

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies