Denník N odštartoval špinavú, zavádzajúcu kampaň voči Marošovi Žilinkovi

Keď sa novinári Denníka N chcú zavďačiť svojim mecenášom nezmyselnými tvrdeniami o diskreditácii Žilinku služobnou cestou do Moskvy.

Podľa Tóda chystá generálny prokurátor republiky JUDr. Maroš Žilinka vykonať už tretí ( štvrtý) krok k priam rituálnej politickej  samovražde.

Generálny prokurátor Slovenskej republiky JUDr. Maroš Žilinka sa ide znovu diskreditovať  a tentokrát cestou do Moskvy účasťou na kongrese, kde  bol pozvaný ako mnohí iní. Ako predstaviteľ prokuratúry – orgánu štátnej moci zriadeného Ústavou Slovenskej republiky dávno pred tým, ako sa zjavila súčasná vládna úderka.

Žilinka si to dovoľuje napriek tomu, že stihol spáchať dva (tri) neslýchané prešľapy k nevôli súčasnej vládnej moci za jediný  rok čo bol zvolený.

Prvou neslýchanosťou má byť vyvolanie nevôle tým, že si splnil svoje zákonné povinnosti

Navyše nie je to tak dávno, čo sa opovážil pri zistení nezákonného postupu a rozhodnutia orgánov prípravného konania využiť svoje oprávnenie aplikovať ustanovenie § 363 Trestného poriadku, hoci opatrenia, ktorými zrušil napadnuté nezákonné rozhodnutia pre rozpor so zákonom tým, ktorí majú potrebnú právne  vedomostnú a morálnu výbavu úplne postačujúcim spôsobom aj náležite zdôvodnil.

Urobil tak bez politickej úpravy, teda bez dovolenia. A dokonca v kauze, kde priamo z vládnej kuchyne vybehol neznesiteľný zápach, ktorý obnažil skutočnú podstatu novej formy politického trendu majiteľov volebnej visačky označenej ako víťazi z februára 2020.

Na túto podstatu priamo  poukázal šéf SIS Vladimír Pčolinský deklarujúc na  konkrétnych poznatkoch, že dochádza k porušovaniu najzákladnejších princípov právneho štátu, že sa priam kupčí s trestným právom a procesne sa prispôsobujú dôkazy tak, aby sa pred verejnosťou zdôvodňovala okamžitá väzba vytypovaných oponentov, za asistencie vopred vybratých spriaznených médií. Pčolinský zároveň informoval o zistení, že v prostredí NAKA a špeciálnej prokuratúry pôsobí vybratá skupina vyšetrovateľova špeciálnych prokurátorov, ktorá bola postavená s cieľom za každú cenu ohúriť verejnosť zatváraním bývalých vládnych činiteľov. Skupina, ktorá sa neštíti ohýbať zákon a procesné postupy priamo prispôsobuje vopred vytýčenej politickej objednávke..

Gradujúce zneužívanie politickej moci posunulo myslenie zaangažovaných  jedincov do priameho tvorenia takých skutkova konaní vyhliadnutých jedincov, aby mali znaky konania, ktoré zákon považuje za trestné.  Pri kombinácii s možnými udalosťami a kontaktami v rámci bežného spoločenského života, ku ktorým u každého z nás denne dochádza to osobám profesionálne pôsobiacim v trestnoprávnom prostredí nerobilo žiaden problém.

Zreteľne to dokázali sami sa usvedčiac  chlapci čurillovci. Nie sú však jediní, sú len prví priamo usvedčení s trestným postihom, kde verejnosť čaká na vystavenie patričnej známky v podobe  rozhodnutia nestranného súdu.

Účelovo zameraná manipulácia so zákonom bola zistená aj v kauze „pytliagate“, kde vyšetrovateľ, špeciálny prokurátor a sudca boli priamo usvedčený zo zneužívania zverených právomocí, ako to vyplýva z rozhodnutia Krajskej prokuratúry v Nitre.

Vyslovovaním politickej vízie súčasných mocipánov o očiste spoločnosti, o rozviazaní rúk trestnoprávnym orgánom s o odhaľovaní korupcie na najvyšších miestach vytvoril priestor na kreovanie rôznych kombinácií s vhodným zapojením vytypovaných jedincov, u ktorých boli zistené  konkrétne pochybenia s hroziacim možným trestnoprávnym postihom.

Prikročilo sa k riešeniu tejto nastolenej politickej objednávky uvaľovaním väzby, ako  osvedčeného spôsobu, aby takí jedinci našli v sebe dostatočnú ochotu na spoluprácu so špeciálnym prokurátorom ( zo zákona na to má potrebné oprávnenia). A tak došlo k výrobe tzv.kajúcnikov, čiže kriminálnikov, ktorí za značné ústupky voči ním boli ochotní tvrdiť čokoľvek, čo im bolo naznačené. Všetkého, čo bolo potrebné na zdôvodnenie trestného stíhania a neodmysliteľnej väzby vyhliadnutej obete.

Nezmyselné tvrdenie JUDr. Daniela Lipšica, v súčasnosti pôsobiaceho na pozícii špeciálneho prokurátora, ktorý „vidí veľký pokrok v boji proti organizovanému zločinu bielych golierov“ je preto priam výsmechom všetkým logicky uvažujúcim občanom Slovenska.

Lipšicove zúfalé tvrdenie, že za posledný rok ( od kedy je v pozícii špeciálneho prokurátora) urobilo Slovensko väčší krok ako počas posledných 30 rokov je naozaj na vážne zamyslenie.

Postoj Lipšica totiž len preukazuje, že človek v postavení, do ktorého sa dostal rôznymi zákulisnými krokmi a politickými prechmatmi úzkej skupiny nositeľov demokracie na Matovičov spôsob nemá záujem konať objektívne a ani rozhodovať na základe skutočnej dôkaznej situácii.

Lipšic, s cieľom za každú cenu udržať sa pri moci spolu so svojim stvoriteľom Matovičom má tendenciu, prekrývať svoje zlyhania neopodstatnenými útokmi a kriminalizovaním oponentov.

Spolu so súčasnou vládnou suitou sa im podarilo vytvoriť tak temné obdobie, ktoré raz história vykreslí  v tých najtemnejších farbách, nakoľko už nejde o férový súboj politických programov, o presviedčanie voličov ľúbivými sľubmi. Ide o priame zneužívanie zverenej štátnej  moci na likvidáciu konkrétnych ľudí dané neospravedlniteľným narábaním s ľudskými osudmi, spôsobom, ktorý zákon vôbec neumožňuje, je dané tým, že si novodobí uzurpátori moci privlastnili právo ohýbať zákon a pravdu spôsobom, ktorý im má priniesť politické body..

Ústava republiky a na ňu nadväzujúce zákony jasne stanovujú podmienky, za ktorých je možné na obvinenú osobu uvaliť väzbu.Celá verejnosť má možnosť sledovať,  porušovanie základných zásad trestného práva, s cieľom dosiahnúť vytúžený úspech.

Lipšicovej úderke sa vôbec nedarí dosiahnúť úspech cez právoplatné odsúdenie nezávislými súdmi.

Aj čiastkové rozsudky, ktoré doteraz vyniesli sudcovia typu Hrubalu, Záleskej,  Klimenta, ktorí sú priamo spochybňovaní a majú ďaleko k serióznej objektivite, nie sú definitívne ukončené.

Druhým prešľapom Žilinku je opovážlivosť štátneho orgánu na, čele ktorého stojí, pretože v rámci pripomienkového konania zaujal záväzné stanovisko k obrannej zmluves USA. Zmluve o chytračení a podmienkach straty plnej suverenity Slovenska.

Zmluvu  na svoj obraz s neuveriteľnou drzosťou, bez ohľadu na mienku národa stvoril človek, ktorý sa zjavne omylom ocitol na stoličke vo vláde, tváriac sa že je minister obrany. Tí ktorí tvrdia, že ide o vlastizradu v priamom prenose sú asi argumentačne primerane vyzbrojení.

V každej slušnej spoločnosti by na tieto otázky mal dať jasnú odpoveď samotný národ, avšak neveľký vzrastom o to viac  nadživotný Naď a jeho spolusediaci vo vláde sa referenda boja uvedomujú si, že verejnosť by ich cez referendum priamo defenestrovala. Pravdepodobne im nedochádza, že „ tancujú len jedno leto“, a ich choré výplody zamoria celé generácie s hrozbou neodstrániteľných tragédií celého národa.

Expert Tóda poukazuje aj na údajne tretí prehrešok Žilinku

Ten vie, že už samotnou účasťou na akcii v Moskve sa nezmazateľne zdiskredituje nielen samotný generálny prokurátor, ale priamo aj celá justícia. Expert to zistil hĺbavým pohľadom do sklenej gule, pritom ako nám naznačil, vie to aj z rozprávok istého bývalého ruského politológa  a utajeného amerického investora,

o ktorých objektivite nemá náš expert najmenších pochýb.  Preto ako cestu JUDr. Žilinku do Moskvy uzatvára celý denník, ktorý nečakal, že sa Žilinka opováži robiť vlastnú zahraničnú politiku a vyberie sa do Ruska na oslavy založenia cárskej prokuratúry.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies