Druhé obvinenie exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského súvisí s podplácaním policajta

Druhé vznesené obvinenie voči bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi P. stojí na podozrení, že sprostredkoval sumu desaťtisíc eur policajtovi Mariánovi K. za to, aby sa neriešili podozrenia voči známej nadnárodnej stavebnej spoločnosti. Uvádza to spravodajský portál Aktuality.sk s tým, že Marián K. bol v minulosti operatívcom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorý mal na starosti ekonomickú kriminalitu. V súčasnosti je stíhaný v rámci kauzy Judáš a v prípade obvinenia voči Vladimírovi P. má byť kľúčovým svedkom.

„Obvinenie Vladimíra P. v tomto prípade nesúvisí s jeho funkciou šéfa SIS. Mal fungovať skôr ako posol,” uvádza portál s tým, že Vladimír P. podozrenia z korupcie odmieta a voči obvineniu podal sťažnosť.

Portál pripomína, že bývalý šéf SIS Vladimír P. je už viac ako mesiac vo vyšetrovacej väzbe. „V nej skončil po tom, ako ho vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil z korupcie. Za 20-tisíc eur mal zastaviť odpočúvanie a rozpracovanie konkurzného kráľa Zoroslava K.,“ uvádzajú Aktuality.sk. Ďalších 20-tisíc eur mal zobrať jeho vtedajší prvý námestník Boris B., ktorý spolupracuje s políciou.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies