Dunaj by mal v Bratislave kulminovať o siedmej večer

Hladina Dunaja by mala v Bratislave kulminovať dnes o 19. hodine. V tlačovej správe o tom informovala Hana Hlaváčiková, hydrologička Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ).

„Kulmináciu v hornej časti slovenského úseku Dunaja očakávame dnes v stanici Devín o 17. hodine pri vodnom stave 694 centimetrov, v stanici Bratislava o 18. hodine pri vodnom stave 740 centimetrov,“ uvádza Hlaváčiková.

SHMÚ uvádza, že za dramatickým zvýšením hladiny Dunaja sú extrémne úhrny zrážok, ktoré spadli v Bavorsku počas víkendu. „Výrazný vzostup Dunaja sme zaznamenali 18. júla vo vodomernej stanici Devín z vodnej hladiny na úrovni 342 centimetrov na úroveň 634 centimetrov, čo je nárast o približne tri metre,“ dodáva hydrologička.

Na ostatných slovenských tokoch je situácia pokojná a prevláda ustálenosť vodných hladín. Pri výskyte lokálnych búrok je podľa SHMÚ možný prechodný vzostup vodných hladín hlavne na juhu stredného a východného Slovenska, kde sú aj vydané meteorologické a hydrologické výstrahy pred búrkami a prívalovými povodňami s platnosťou na dnešný deň.

Zaujatosť sudcu v Nitre zakrýva nezákonné postupy polície a prokuratúry

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies