Dve tváre pani prezidentky Čaputovej

Dve tváre pani prezidentky Čaputovej, reprezentantky všetkých Slovákov.

Ktorá je jej pravá?

Nie tak dávno prebehla Slovenskom informácia, ktorá bola zverejnená v Hlavnom denníku s veľmi odsudzujúcim tvrdením: „ Zuza, svoje deti si opustila, ušla si do USA a nechala ich mužovi. Si zlá žena, si zlá matka a si nenávidenáprezidentka.“

Istá pani Kopecká popri konštatovaní, že v máji pri kladení vencov na Slavíne odignorovala prítomných členov Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov uviedla, že sa mala dopustiť podstatne závažnejšieho a nanajvýš odsúdenia hodného konania, o ktorom verejnosť nemala tušenie.

Pred Dňom matiek familiárne pani Čaputovej pripomenula minulosť tvrdiac, že…“ svoje deti si opustila, ušla si do Ameriky a nechala si ich mužovi! Si zlá žena, si zlá matka a si nenávidená prezidentka!“

Už táto skutočnosť sama o sebe pokiaľ sa zakladá na pravde má závažnú vypovedaciu schopnosť o charaktere a hodnotovom vybavení takej matky.  Vedome vytvorený stav, keď matka opustí svoje maloleté deti sa nedá odbiť žiadnym ospravedlnením a výhovorkami.  Taký počin matky zákonite musí zanechať nielen v srdci dotknutých detí a ich otca, ale aj v širšom rodinnom zázemí neodstrániteľnú škvrnu, nech boli dôvody tohto kroku akékoľvek.

Rozkrádanie dotácii cez schránkové firmy

Nie je účelom tohto príspevku skúmanie veku takto opustených detí.  Len pre poriadok však treba uviesť, že pokiaľ išlo o deti mladšie ako šesť rokov, nieslo by to všetky znaky spáchania trestného činu opustenia dieťaťa  podľa § 206 trestného zákona. Ten sankcionuje rodiča, ktorý opustí dieťa,  o ktoré má povinnosť sa starať, a ktoré si nemôže samé zadovažovať pomoc a vystaví dieťa nebezpečenstvu smrti, ublíženia na zdraví. Pri deťoch do 6 rokov je trestom odňatie slobody až na desať rokov.

Na veci je nanajvýš zarážajúca skutočnosť, že takto zverejnenú mimoriadne závažnú informáciu, ktorá, pokiaľ je pravdivá odhaľuje skutočnú podstatu nastavenia pani Čaputovej, odhaľuje jej pravú tvár. Avšak, toto tvrdenie nebolo zreteľne a ani žiadnym zverejneným spôsobom zo strany dotknutej osoby dementované, popreté spochybnené, napadnuté, označené ako nepravdivé. Ani samotnou pani Čaputovou a ani z daní poplatníkov platených úradníkovi kancelárie prezidenta republiky. Aspoň niet o dementovaní žiadnej stopy. To by,  ale malo nasvedčovať tomu, že tieto údaje by mohli byť pravdivé.

Aj keď v tom čase ešte nebola prezidentkou všetkých Slovákov. Títo zákonite očakávajú odpoveď na danú otázku ako to bolo s odchodom pani Čaputovej do Ameriky a opustením svojich detí?

Vec má však aj iný rozmer. Ten je  vyvolaný a daný zúrivou kampaňou zo strany čaputovského spektra v súvislosti s neškodným slovným zvratom poslanca Tomáša Tarabu o dcére hlavy štátu ako novej top modelke.

Pre bežného Slováka ide v tejto otázke o búrku v istom odkladacom priestore.

Prichádza však ako asociácia porovnávania otázka, s ktorou sa vynára druhá tvár pani Čaputovej. Takto v terajšej dobe prezidentovania, ako vrátivšia sa  Ameriky už celým svojim zjavom pri dodržiavaní osvedčenej a platnej zásady – najlepšia obrana je útok, zaútočila. A zjavne účelovo vyvolala vyššie označenú búrku, v domnienke,  že pre predtým odvrhnutú dcérku zabezpečí nazbieranie potrebných bodov, ktoré by ju mali vyniesť na piedestál módneho vrcholu. Zlé jazyky tvrdia, že to nedokáže. Ani za pomoci mediálnej galérky, ani za pomoci prvošeliligistov zo spriaznených barikád. Mimochodom, toho istý vták, ktorý rád ďobe označil, že je „ inhibovaným intelektom zasrana z Hruštína s tým, aby Šeligova  babička Žitňanská chlápätku poutierala mliečko na brade“.

Ten kontrast dvoch tvárí pani Čaputovej je pri svojej pravdivosti a dôslednom pomenovaní očividný pre každého. Preto aj nadmieru chápavý a zhovievavý  ľudia inklinujúci k ospravedlneniu a tolerancii si to musia všimnúť a vyvodiť z tých údajov isté závery.

Čiže, pokiaľ pani Čaputová svojho času skutočne ako matka opustila svoje deti a odišla do Ameriky a v súčasnosti v postavení prezidenta republiky s hystériou zaujala obranný postoj tvrdením o napadnutí jej dcéry poslancom Tarabom vyrobila jej takto skrytou formou reklamu.

Až ďalší vývoj ukáže, či táto forma reklamy zaberie a vynesie predtým odvrhnutú dcéru na výslnie módneho sveta.

V každom prípade  sa však pani Čaputová predviedla ako žena dvoch tvárí. Je na každom z nás aby zhodnotil jej morálno- etickú výbavu a hodnotu ako osoby, ktorý v postavení prezidenta reprezentuje všetkých Slovákov.

Prezidentka podporila vyšetrovateľov NAKA, obvinených zo závažnej trestnej činnosti

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies