Európska únia chce, aby bežné rodiny platili za environmentálnu záťaž veľkých spoločností

Šéfovia vlád a štátov sa vlani na decembrovom summite dohodli na zvýšení ambícií v oblasti klímy do roku 2030 s tým, že sa k tejto otázke opätovne vrátia. Podľa medializovaných informácií prebehlo tento týždeň v Bruseli na túto tému ďalšie rokovanie a jednoznačne vyplynulo, že európsky parlament nie je v riešení tejto otázky jednotný.

Opatrenia na zmierňovanie klimatických zmien si vyžadujú značné náklady. Jedna skupina presadzuje, že musia byť zaťažení bežní obyvatelia formou zvýšenia dane z pohonných látok, či daní z bývania.
Druhú skupinu spája názor, že zodpovednosť musia prebrať tí, ktorí prostredie najviac zaťažujú, teda veľké spoločnosti.

Vznikajúca strana DOMOV – NS jednoznačne odmieta, aby environmentálny účet veľkých spoločností platili bežní ľudi.

Ak Európska únia nie je schopná vyberať dostatok prostriedkov od hlavných znečisťovateľov, musí nájsť inú formu financovania, ako dodatočné zdanenie obyvateľov jednotlivých štátov, alebo prehodnotiť svoje ambície postavené na environmentálnej nespravodlivosti.

Pevne veríme, že neuvážené zaťaženie obyvateľov Európska únia ešte zváži, nakoľko sa nejedná o zanedbateľnú sumu, ktorá môže predstavovať až vyše 50 eur na rodinu mesačne. Je síce možné, že v bohatších štátoch si takýto nárast obyvatelia ledva všimnú, ale keďže stále nedochádza k sľubovanému vyrovnaniu životnej úrovne v rámci EÚ, pre naše rodiny je táto suma značná.

Budeme robiť všetko preto, aby sa takýto nespravodlivý model environmentálnej zodpovednosti v našom štáte nikdy neuplatnil.

Rozuzlenie Markizáckych zmeniek príde z archívov SIS

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies