FICO: Mimoriadna schôdza parlamentu by mala byť v stredu

Mimoriadna schôdza parlamentu, ktorú iniciuje strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), by mala byť v stredu. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal predseda Smeru-SD Robert Fico. Na mimoriadnej schôdzi chcú poslanci najsilnejšej opozičnej strany formou uznesenia Národnej rady SR (NR SR) zaviazať konkrétnych členov vlády, aby vystúpili v pléne a odpovedali na otázku, aké kroky plánujú podniknúť vo svojich rezortoch, aby „eliminovali katastrofálne dopady rozhodnutí vlády“. Podľa Fica sa budú zaujímať predovšetkým o spôsoby, ako na Slovensku udržať mieru zamestnanosti, vzdelávania a sociálnej súdržnosti.

„Nemám teraz informáciu či už predseda parlamentu zvolal schôdzu. Hovorí sa o strede 7. októbra,“ doplnil Fico na margo termínu konania mimoriadnej schôdze. Podľa neho bude veľká hanba, ak vládna koalícia neschváli program mimoriadnej schôdze. „Je to veľmi konštruktívny návrh,“ uviedol a vyzval ministrov, aby prišli na rokovanie NR SR a povedali, čo idú robiť v najbližších týždňoch a mesiacoch. Ministri majú v pléne následne vystúpiť na schôdzi, ktorá sa začína 20. októbra.

Mimoriadna schôdza k uvedenému bodu sa nakoniec v stredu 7. októbra uskutoční. Ako v tlačovej správe informoval odbor komunikácie s médiami a verejnosťou NR SR, schôdza sa začne o 13:00.

Zastavenie chodu bežného života spoločnosti nás ohrozuje ekonomicky a psychosociálne viac, ako sám koronavírus.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies