Firemnú spoločníčku ministerky Kolíkovej vlani odsúdili za spreneveru

Novinárov na tematickej tlačovej besede však zaujímala viacej otázka k Ficovmu bytu, ktorý má v súčasnosti bývalý premiér prenajatý a jeho rozlohe.

Konateľka firmy, ktorej spoločníčkou je údajne aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), bola v januári 2020 odsúdená za spreneveru. Na tlačovej besede o tom informoval predseda strany Smer Robert Fico.

Ako opísal, Zdena Ivanková, konateľka firmy MK REAL, s.r.o., bola odsúdená Okresným súdom Bratislava III na 18 mesiacov podmienečne za spreneveru 15 780 eur. Podľa Fica ide o rodinnú firmu Kolíkovcov, ktorej konateľom je aj brat ministerky spravodlivosti.

Fico uviedol, že spoločnosť sa zaoberá predovšetkým správou bytových domov. Zdena Ivanková bola odsúdená za to, že v rokoch 2016 až 2017 z účtu firmy neoprávnene vyberala peniaze pre vlastnú potrebu. Tie pritom patrili vlastníkom bytových domov v Moste pri Bratislave (okres Senec).

Viac vo videu z tlačovej besedy predstaviteľov strany Smer-SD:

VIDEO: Na tlačovej besede padla aj otázka k Ficovmu bytu, ktorý má prenajatý. V čom býva Robert Fico? V trojizbovom alebo päťizbovom? V menšom či väčšom? Otázka redaktora: Prečo nám váš prenajímateľ bytu povedal že bývate v trojizbovom byte, keď je to podľa projektovej dokumentácie päťizbový? Fico: Pán redaktor, do 3 viem rátať… Ja vám to dneska zmeriam…

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies