Nariekanie Hegera s Remišovou nad voľnými miliardami

Po slovách o prázdnej špajzy, z ktorej nebolo na trináste dôchodky, či obedy zadarmo, ktoré mimochodom takmer rok nemal kto využívať, prišiel premiér Eduard Heger a vicepremierka, nikto nevie čoho Veronika Remišová s tým, že bývalé vlády im nechali deväť miliárd eur voľných v podobe eurofondov, prirátejte k tomu šesť miliárd z plánu obnovy a dostanete krásnu sumu 15 miliárd eur, ktoré majú chudáci, neboráci minúť za najbližšie tri roky! Heger si z eurofondov urobil premiérsku tému a Remišová, ministerka ministerka investícií,
regionálneho rozvoja a informatizácie po roku vo funkcii, po ktorej roky rokúce slintala od rána do večera, prišla na to čo treba na Slovensku za miliardy eur zmeniť! Nie! Samozrejme, že sa jedná o smiech cez slzy a Remišová po roku prišla s agendou, ktorá pripomína jej slávne chvíle v opozícií “ehm, hej, hehe, ste ma, ehm zaskočili”…

Nový plán je pre Hegera a Remišovú jasný: koniec korupcie a rýchle čerpanie eurofondov, ktoré docielia: optimálnym rozdelením čerpania, akčnými plánami, vnútorným presunom prostriedkov, sústredením na strategické projekty, stanovením úloh, vytvorením a dopĺňaním zásobníka projektov, zaviazaním vlády plnením úloh a zabezpečením zazmluvnenia 90% alokácie do konca roka 2021… Čo toto pripomína? Odfláknutý stredoškolský referát k téme eurofondy? Zúfalé výkriky opozície s cieľom zaujať? Nekompetentnú vládu? Diletanti bez vízie!

Koalícia ešte nepochopila, že politika “lebo Fico” fungovať večne nebude, tak ako Robertovi Ficovi nefungovalo “lebo Radičová”. Remišová, ktorá v minulých rokoch nariekala, čo všetko sa dá z eurofondami urobiť a ako Slovensko zmeniť, dnes narieka, že má k dispozícií neuveriteľné miliardy eur, ktoré musí minúť do konca volebného obdobia. Čo urobila za rok vo vysnívanej funkcii, každej bábkoherečky, či režisérky? Nič! Lebo, samozrejme, ako inak aj ona ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie riešila pandémiu kovid, s ktorou si akosi celá vláda ešte stále nedala rady!

“Čo sa 7 rokov zmeškalo, musíme dohnať za tri roky,” povie Remišová s Hegerom po roku vlády, v ktorej sedeli na ministerstvách, ktoré čerpanie eurofondov mohli v čase krízy, keď diletanti prijímajú zákony v zrýchlenom konaní, zmeniť lusknutím prsta. Lenže po roku vyrukovali obaja s tlačovkou, ktorá skôr na otázku “Čo ideme po roku robiť?” pripomína voličovi čoraz akútnejšiu otázku “Kedy budú predčasné voľby?”

Ak sú eurofondy, také super ako si to celú opozičnú kariéru páni a dámy pri moci mysleli, tak prečo sa za posledný rok nezačali opravovať cesty, školy a chátrajúce kultúrne pamiatky, či budovať vodovody a kanalizácie? Lebo cestári sú na “home office”? Nie, samozrejme, problém je, že treba pripraviť projekty, vyhlásiť verejné obstarávania, vyhodnotiť ich, počítať s napadnutím “súťaže” urazených neúspešných subjektov, vyhlásiť opätovne nové verejné obstarávania a takto dookola… Čo s tým pani ministerka Remišová za rok urobila? To by si zaslúžilo ďalšiu tlačovku s názvom: Čo za rok Remišová nestihla.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies