Hasiči sa snažia uhasiť požiar haly s uskladneným papierom

Hasiči momentálne zasahujú pri požiari v obci Harmanec v okres Banská Bystrica. Ako informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, požiar vypukol krátko po 9:00. Po príchode na miesto hasiči zistili, že plamene zachvátili skladovú halu s rozmermi 20 x 30 metrov, v ktorej sa nachádza uskladnený papier do výšky 10 metrov. Na mieste zasahujú profesionálni hasiči z Banskej Bystrice a zo Zvolena a dobrovoľní hasiči z Brusna, Starých Hôr, Dolného Harmanca, ako aj členovia Závodného hasičského zboru Harmanec, ktorí sa snažia požiar lokalizovať.

Viac ako 40 profesionálnych a dobrovoľných hasičov naďalej zasahuje pri požiari uskladneného papiera v skladovej hale v obci Harmanec. Hasiči pomocou výškovej techniky rozoberajú strešnú krytinu haly a pretlakovými ventilátormi vetrajú zadymené priestory. Veliteľ zásahu rozdelil požiarovisko na štyri zásahové úseky, na ktorých momentálne hasiči vykonávajú lokalizačné práce, informovala Križanová.

VIDEO: Baránek o referende, nočnej more v podobe vlády Pellegrini + PS + SaS, hrozbe zvyšovania DPH, Rómoch v osadách a konci strednej triedy po korone

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies