Hnev a frustrácia nelegálne nahratých ľudí, ktorí sa už rok nemôžu domôcť  spravodlivosti pre ich otcov,či synov, sú pochopiteľné

Člen predsedníctva strany SMER – SD a bývalý minister vnútra R. Kaliňák sa prostredníctvom videa na sociálnej sieti vyjadril k „nelegálnemu lovu zveri a pytliactvu“, teda zverejnenej nahrávke z poľovníckej chaty, no dnes slovenské médiá prerazili pomyselné dno. „Zverejnili nahrávky súkromných osôb, súkromného rozhovoru o súkromných problémoch a frustráciách, ktoré nemajú nič spoločné s trestnou činnosťou alebo nelegálnou činnosťou. Bol to rozhovor ľudí, ktorí sa už rok nevedia domôcť spravodlivosti, ktorí rok bojujú s týmto vražedným systémom, ktorý mučí ľudí ako v stredoveku v nezákonných väzbách, o čom aj dnes vyšiel rozsudok ústavného súdu o tom, že Monika Jankovská bola nezákonne vo väzbe,“ povedal.

Tieto veci podľa R. Kaliňáka dávajú ľuďom právo byť nahnevaní a frustrovaní. Podľa neho úrad špeciálnej prokuratúry spolu s niekoľkými vyšetrovateľmi NAKA sa rozhodli viesť boj s politickou stranou SMER – SD a ich rodinní príslušníci sa stali toho rukojemníkmi, keďže súčasťou rozhovoru sú syn a otec nezákonne väzobne stíhaných. „Našťastie dnes existujú digitálne stopy, ktoré sa nedajú zamiesť a všetky tieto veci sa budú dať v budúcnosti vyšetriť. Už dnes vidíme, akým spôsobom reaguje špeciálna prokuratúra, ktorá hovorí, že nie my sme posunuli tieto videá do novín. Vždy tí vyšší páni sa vyhovoria na tých menších, ale v tomto prípade mám pochopenie pre to, čo bolo povedané na tých videách, pretože ich syn, ich otec sa stali rukojemníkmi tohto súboja, ktorý dnes predvádza táto nemohúca vláda,“ dodal.

Robert Kaliňák uviedol príklad, v čom je rozdiel medzi stranou SMER – SD a touto hrôzovládou. „Pred niekoľkými rokmi existovala úradníčka na ministerstve vnútra, ktorá otvorene kritizovala ministra vnútra, teda mňa. My sme ju nevyhodili, pretože ja som zástancom demokracie. Ale ona si tak mylne myslela, že po voľbách, keď sa stala štátnou tajomníčkou na ministerstve školstva, že to bude tak ako za SMERu, že môže kritizovať, že kritika posúva veci dopredu. Aká bola ale odpoveď strany SaS na to, že kritizovala ich ministra? Vyhodili ju ako špinavé prádlo a nikto po nej ani neštekol. A to je ten rozdiel, vždy klamali, vždy podvádzali, ku všetkým funkciám sa dostali podvodom. Každý sa raz pohádal doma, v práci, s priateľmi. Ale keby niekto pustil rozhovor, čo večer v afekte porozprával, tak by sa jeho uši čudovali, čo jeho uši rozprávajú. Želám vám veľa pozitívnej energie, tej, ktorá pomôže Slovensko oslobodiť od tejto strašnej lúzy, ktorá ho privedie do nešťastia “ uzavrel.

 

 

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies