Kto je Zoltán Andruskó? Skrachovaný podnikateľ a klamár, ktorý kšeftoval s kradnutými autami, vozil dokonca migrantov .

Zoltán Andruskó, ktorý sa v procese s údajnými vrahmi Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej dohodol na pätnásťročnom treste, nie je žiadne neviniatko. Najnovšie si sype popol na hlavu a vypisuje z väzenia listy, v ktorých sa sťažuje na nedodržanie dohody o výške trestu za spoluprácu s vyšetrovateľmi. Ale kto je v skutočnosti tento človek, ktorý sa snaží usvedčiť Alenu Zsuszovú a Mariána Kočnera z objednávky vraždy mladého novinára a jeho partnerky? Od roku 2016 je spolu s podnikateľom Jánom M. obžalovaný aj z nezákonného krátenia dane a poistného vo výške 440-tisíc eur.

Na „podnikanie“ Andruskóa niekoľkokrát upozornila aj obžalovaná Alena Zsuszová. Výpočet jeho „biznisu“ je skutočne zaujímavý.

Andruskó sa všade chválil, že vlastnil pizzériu Allegra, ktorá mu dobre zarábala a mal z nej bohatý príjem. Nie je to tak, nemenovaný zdroj tvrdí, že vlastnil v pizzérii len zariadenie, ktoré je založené v prospech nebohého Molnára, teraz pani Langerovej za pôžičku 15 tisíc eur. Nakoľko však nezaplatil nájomné za 4 mesiace bol nútený postúpiť pizzériu spoločnosti Club West za cenu 65.000 eur.

Musel predať aj rýchle občerstvenie v Komárne oproti hotelu Európa, pretože nemal peniaze na jeho prevádzkovanie. Hovoriť by vedela o tom jeho bývalá priateľka Anikó Keszeg, ktorej občerstvenie nielen predal, ale ju pri tom aj oklamal. Pneuservis za Vážskym mostom v Komárne kúpil od Ampulku (Mariána Markoviča)na splátky, no tiež ho musel predať, pretože nemal peniaze na výplaty, nájom a tovar.

Súdne konanie voči Mariánovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej je zverstvo, ktoré sa nepochybne zapíše do dejín ako politický monster proces.

Na Fast Food v Komárne pri bývalom Priori si požičal od Aleny Zsuzsovej 10 tisíc, bola to pôžička, za ktorú platil úroky. Túto prevádzku prevádzkoval len 3 mesiace.

Známa je aj pizzéria Godzilla v Bratislave, v ktorej bol jeho spoločníkom podnikateľ Bondarenko. Pred samotným otvorením však Andruskóa z firmy vyhodili, lebo jednoducho nemal peniaze.

Prevádzku kuchyne v hoteli v rezorte Tatragolf vo Vysokých Tatrách realizoval prostredníctvom spoločnosti TATREE bar & restaurant, s. r. o. Spoločníkom tejto spoločnosti bol a ešte stále je istý Ľubomír Novák spoločník spoločnosti BTK- bývanie, teplo, klimatizácie s.r.o. Obe spoločnosti sídlia na adrese Hradská 1/a v Bratislave . Aj táto prevádzka vo Vysokých Tatrách  musela skončiť kvôli dlhom a manku.

Rovnako aj pizzeria v dedine Tôň pri Komárne, kde si prenajímal kuchyňu neplatil nájom ani réžiu a preto majiteľ ho odtiaľ vyhodil.

Zatvoriť musel aj ďalšiu pizzeriu na hlavnej ceste v Hurbanove. Znova kvôli dlhom za nájom, výplaty a nedostatku peňazí na tovar.

Krčmu a fitnescentrum v dedine Iža pri Komárne, ktoré si prenajímal, musel tiež zatvoriť,  šesť mesiacov totiž neplatil nájom. Preto si majiteľ týchto priestorov uplatnil zádržné právo oproti dlhu za nájomné. Tento dlh  potom vyplatil  Baltazár Ryšavý zvaný Boldi a ponechal si zariadenie a stroje z posilňovne.

Výpočet Andruskóových podnikateľských aktivít končí pri kasíne v Nových Zámkoch, ktoré tiež skrachovalo, lebo nemal na réžiu a nájom automatov a tí, ktorým mal za to platiť, ho ešte aj zbili. Pokúsil sa predávať aj zmrzlinu, no nevyšlo mu ani len to.

Aj Zsuszová niekoľkokrát spomenula skutočnosť, že sa Andruskó dlhodobo živil podvodmi, zakladal firmy na biele kone za províziu, pral peniaze cez takéto firmy tiež za províziu, falšoval pečiatky, rôzne dokumenty s týmito pečiatkami, väčšinou notárske.

Vybavoval za peniaze falošné doklady v Maďarsku cez Krecsíka a slovenské doklady cez policajta v Nových Zámkoch, tvrdí nemenovaný zdroj. Dodával na stavby načierno robotníkov – pomocnú silu, väčšinou Rómov a sociálne slabších na búracie práce a pomocné práce ako napríklad do Šale.

Tak isto „podnikal“ Andruskó aj s DPH vystavovaním falošných faktúr za účelom znižovania daňových základov, alebo bol konečným príjemcom DPH, ktoré vyberal cez nastrčené „ kone“ z firemných účtov. Jeho „zákazníkmi“ mali byť spoločnosti MARIOL KM s. r. o., ktorú vlastní Mário Csente , už hore spomenutá BTK- bývanie, teplo, klimatizácie s.r.o., ktorú vlastní jeho bývalý spoločník Ľubomír Novák. Takisto tu treba spomenúť Ing. Gatiala, ktorý mal riadiť Andruskóa, a na ktorého aj vypovedal.

Z korunného svedka Andruskóa sa stal problém nielen pre obžalobu, ale aj pre OČTK, ktoré s ním vykonštruovaný proces pripravovali

Vybavoval cez policajta falošné doklady na autá, ktoré boli kradnuté za účelom urobiť z nich „dvojičky“ alebo funkčné auto  na papieroch  „totálky“ dovezenej zo zahraničia.

Andruskó tiež obchodoval so zbraňami medzi Maďarskom a Slovenskom.

Posledné mesiace vybavoval falošné doklady pre migrantov a potom ich nosil tou žltou dodávkou, ktorú mal na splátky od Ampulku do Nemecka ako robotníkov na stavby. Názvy firiem na kone, ktoré založil a používal vie Eva Bogács,  jeho účtovníčka, z ktorej si spravil tiež „bieleho koňa“.

Andruskó v podstate nemá nič.  Autá, v ktorých sa vozil  BMW 7, Mercedes S Classe mu zobrala lísingovka za neplatenie.

 Dom, ktorý mal, mu prepadol v dražbe exekútora za dlhy. Aj to Superb musel mať písané na Sabinu a Allegru na koňa. Hľadal pre Szaba a Marčeka bohatých ľudí, ktorých by mohli vykradnúť a tých sledovali (aj komunikácia v telefóne).

Andruskó sa živil červenou naftou, naftou z lodí, výrobou a predajom liehu (aj likérka v Chotíne, kde robil pre Huszličku, neskôr pre Šipčiaka). Vtedy musel ujsť do Izraela a skrývať sa tam. Potom riešil vyberanie pôžičiek, telefónov, a tel. kariet na bezdomovcov, vtedy to ešte bolo možné s falošnými potvrdeniami, ktoré on vedel sfalšovať. Čo je však horšie  dodával bezdomovcov a ožranov na biele kone Sátorovcom  do Dunajskej Stredy a mnohí z nich sú dodnes zakopaní niekde v okolí Dunajskej Stredy, tvrdí náš zdroj.

Napriek tomuto advokát Kuciakovcov Daniel Lipšic tvrdí, že podľa neho je Andruskó dôveryhodný svedok, hoci jeho „podnikanie“ označil za „nie vždy príkladné“. Prehliada pritom dokonca aj Andruskóove obvinenia voči jeho osobe, napríklad, že zverejňovaním informácií z Kočnerových spisov a ich dodávaním mladému Kuciakovi nesie za jeho smrť istú zodpovednosť(!).

Mimochodom, za marenie vyšetrovania a vynášanie informácií zo spisu Kuciak podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa aj bývalá ministerka vnútra Denisa Saková. Pre podobný postup, pravdepodobne z rovnakých dôvodov, sa rozhodla aj obžalovaná Alena Zsuzsová.

Manipulovanie verejnej mienky desatorom Tódovej

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies